ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Aurora Project, The ─ Grey_world_live w serwisie ArtRock.pl

Aurora Project, The — Grey_world_live

 
wydawnictwo: Freia Music 2019
 
1. Circles in the Water [9:01]
2. Expect Us/Warmongers [15:39]
3. Alles Is Eén (Acoustic Version) [5:05]
4. Nocturnal Lament (Acoustic Version) [6:05]
5. Stone Eagle [7:01]
6. Deadly Embrace [6:26]
7. Mediapuppets [4:51]
8. World of Grey [7:08]
9. Drone Wars [9:24]
 
Całkowity czas: 70:37
skład:
Dennis Binnekade - vocals
Marcel van den Berg - guitars, vocals
Joris Bol - drums
Marcel 'Mox' Guijt - keyboards
Rob Krijgsman - bass guitar
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
02.07.2019
(Recenzent)

Aurora Project, The — Grey_world_live

Długich wypisów nie będzie, bo to koncertówka i do tego poświęcona właściwie jednej płycie. Ale warto o niej napisać, bo holenderska formacja The Aurora Project nie jest obca naszym czytelnikom. Pisaliśmy o kilku jej płytach a ja osobiście uważam ją za jedną z ciekawszych współcześnie działających grup na scenie europejskiego neoproga. Może i panowie nie wytyczają nowych muzycznych ścieżek, ale potrafią zagrać inteligentnie, czasami wręcz progmetalowo szarpnąć za struny, a przede wszystkim upakować to wszystko w ładne melodie.

Tytuł Grey_world_live mówi bardzo dużo. To w zasadzie koncertowa wersja ich czwartego i zarazem ostatniego albumu studyjnego, wydanego w 2016 roku World Of Grey. Dla mnie to najlepsza rzecz w ich dyskografii i choćby z tego względu warto sięgnąć po tę edycję z oklaskami. Ponadto ukazała się ona praktycznie miesiąc temu w limitowanym nakładzie 300 kopii. Istnieje też jej cyfrowa wersja zawierająca cały ówczesny koncert z trzema bonusowymi nagraniami. Materiał zarejestrowano 7 kwietnia 2017 roku w holenderskim mieście Alphen aan den Rijn w Parkvilla Theatre podczas ostatniego koncertu World Of Grey Tour.

Na dysku otrzymujemy zatem cały World Of Grey, jednak w nieco zmienionej kolejności, bowiem całość zaczyna bardziej intymna wersja Circles in the Water, czyli kompozycji, która na studyjnej płycie jest przedostatnia. Później jest już wszystko w odpowiednim porządku, jednak z małym wyjątkiem, bowiem artyści wcisnęli w całość set akustyczny reprezentowany tu przez dwie piosenki – zaśpiewaną po niderlandzku balladę Alles Is Eén, która w 2011 roku trafiła na składankę Progwereld presenteert… PROG NL oraz pochodzący z debiutu Unspoken Words, Nocturnal Lament.

Większość utworów wierna jest swoim studyjnym wersjom, tylko kilka jest nieco wydłużonych. Ponadto to niewielki koncert, na którym reakcje siedzącej w teatralnych wnętrzach publiczności trudno nazwać entuzjastycznymi. Mimo to całość powinna spodobać się fanom melodyjnego neoprogresywnego rocka.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.