ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Aisles  ─ Live from Estudio del Sur  w serwisie ArtRock.pl

Aisles — Live from Estudio del Sur

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2018
 
1. Clouds Motion (6:58)
2. Shallow and Daft (4:41)
3. Still Alive (5:25)
4. Club Hawaii (7:22)
 
Całkowity czas: 24:26
skład:
Sebastian Vergara - vocals
Rodrigo Sepulveda - guitars
German Vergara - guitars
Juan Pablo Gaete - keyboards
Daniel Baird-Kerr - bass
Felipe Candia - drums

With:
Catalina Blanco - vocals (2)
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
20.12.2018
(Recenzent)

Aisles — Live from Estudio del Sur

Trochę egzotyki, bo formacja Aisles pochodzi z chilijskiego Santiago. Zresztą, czy to taka egzotyka? Prawdziwym fanom neo-proga grupa nie jest anonimowa, bo powstała już na początku XXI wieku a swój pierwszy album – bardzo dobry The Yearning – ukazał się w 2005 roku. Potem jeszcze artyści wydali trzy pełnowymiarowe krążki - In Sudden Walks (2009), 4:45am (2013) i dwupłytowy Hawaii (2016) - na żadnym z nich nie schodząc z wypracowanego, wysokiego poziomu.

Co grają panowie z grupy utworzonej przez trzech braci Vergara (do dziś pozostali w niej już tylko Sebastian i German, opuścił zaś zespół Luis)? Praktycznie klasycznego neoprogresywnego rocka, czasami z elementami fusion. Słychać tu mnóstwo inspiracji, od Genesis i Marillion po… Pata Matheney, czy Mahavishnu Orchestra. Wszystkie partie instrumentalne są zagrane z dużą klasą i czuciem, no i jest w nich sporo atrakcyjnej melodyki. Panowie fajnie operują nastrojem, potrafią szarpnąć mocniejszym riffem, choć to głównie muzyka bardzo wysmakowana i raczej subtelna w swoim wyrazie.

Live From Estudio del Sur nie przynosi nowych dźwięków formacji. To w zasadzie 4-utworowa EP-ka trwająca niespełna 25 minut, nagrana w stylu „na żywo, ale w studio”. Te cztery wybrane utwory dobrze obrazują kapelę, bo to jedne z ich najlepszych kompozycji. Mamy zatem Clouds Motion z debiutanckiego The Yearning, Shallow and Daft z 4:45am oraz Still Alive i Club Hawaii z Hawaii. Utwory trzymają się raczej oryginalnych wersji, choć ich brzmienie jest chyba bardziej naturalne, organiczne, nieco cięższe i żywsze. Słychać to szczególnie w najmocniej zmodyfikowanym Shallow and Daft, który ma większy feeling, do tego pojawia się w nim gościnnie wokalistka Catalina Blanco z zespołu Téfiret.

Drobna, ale ładnie wydana i do tego bardzo reprezentatywna dla nich kompilacja „na żywo”. W sam raz na początek przygody z ich muzyką. Polecam.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.