ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Flamborough Head ─ Tales Of Imperfection [reedycja]  w serwisie ArtRock.pl

Flamborough Head — Tales Of Imperfection [reedycja]

 
wydawnictwo: Oskar 2016
 
1. For Starters (2:24)
2. Maureen (11:58)
3. Higher Ground (6:55)
4. Silent Stranger (10:29)
5. Captive Of Fate (8:05)
6. Mantova (8:37)
7. Year After Year (3:12)
 
Całkowity czas: 51:53
skład:
Margriet Boomsma - vocals, flute & recorders
Marcel Derix - bass
Eddie Mulder - electric & acoustic guitars
Koen Roozen - drums & percussion
Edo Spanninga - keyboards
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
10.07.2016
(Recenzent)

Flamborough Head — Tales Of Imperfection [reedycja]

Po Unspoken Whisper i Bridge To The Promised Land jeszcze jedna tegoroczna reedycja albumu holenderskiej formacji Flamborough Head wydana przez poznańskiego Oskara. Tales Of Imperfection to piąty krążek w dyskografii grupy a drugi, na którym pojawia się Margriet Boomsma, wokalistka, która zastąpiła w tej roli pierwszego frontmana Siebe Rein Schaafa. Mało tego, wraz z nią pojawiły się w muzyce Flamborough Head dźwięki fletu a zespół dokonał pewnej stylistycznej odmiany. Stał się formacją z żeńskim wokalem o lekko folkowym zabarwieniu.

Ta wydana oryginalnie w 2005 roku płyta ma dla mnie dosyć sentymentalny charakter. Bowiem, gdy 20 marca 2009 roku miałem okazję widzieć zespół po raz pierwszy na żywo w Piekarach Śląskich, podstawą swojego koncertu uczynił on właśnie ten album odgrywając z niego  - poza Higher Ground – wszystkie kompozycje. Podobnie zresztą jest z jedynym albumem koncertowym formacji, wydanym w 2008 roku Live in Budapest, na którym też są wszystkie utwory z Tales Of Imperfection poza wspomnianym Higher Ground. Nie dziwi zatem, że gdy wracam po latach do tych kompozycji, wydają mi się dobrze znajome a cała płyta jedną z najbardziej udanych w ich dyskografii.

Słyszymy tu siedem, w większości rozbudowanych (poza krótkimi For Starters i Years After Years, które odpowiednio otwierają i zamykają płytę) kompozycji. Wszystkie utrzymane głównie w średnich tempach zawierają mnóstwo solowych partii gitarowych, klawiszowych pasaży i popisów na flecie prostym i poprzecznym. Poszczególne formy są bardzo melodyjne, co tylko dodaje atrakcyjności tej ich wersji neoprogresywnego rocka. Być może właśnie dlatego – mimo, iż na płycie są partie wokalne – całość sprawia wrażenie grania bardzo instrumentalnego. Materiał jest spójny i jednorodny, choć najciekawszymi utworami są z pewnością Maureen, Silent Stranger i Mantova. Kompozycje, w których miłośnicy takiego lekko już „przestarzałego” proga znajdą dla siebie mnóstwo szlachetnych delikatesów.

Polecam, nawet tym, którzy jeszcze z ich twórczością się nie zetknęli. Tales Of Imperfection może być zgrabnym w nią wprowadzeniem.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.