ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Schenker, Michael ─ Temple of Rock: Live in Europe w serwisie ArtRock.pl

Schenker, Michael — Temple of Rock: Live in Europe

 
wydawnictwo: Inakustiks 2012
dystrybucja: Rock Serwis
 
"Live In Tilburg" track listing:
01. Into The Arena
02. Armed And Ready
03. Lovedrive
04. Another Piece Of Meat
05. Hanging On
06. Cry For The Nations
07. Let Sleeping Dogs Lie
08. Coast To Coast
09. Assault Attack
10. Before The Devil Knows You're Dead
11. Lights Out
12. On And On
13. Let It Roll
14. Shoot Shoot
15. Rock You Like A Hurricane
16. Rock Bottom
17. Holiday
18. Blackout
19. Doctor Doctor
"Live At High Voltage" track listing:
01. Armed And Ready
02. Another Piece Of Meat
03. Rock You Like A Hurricane (ft. Rudolph Schenker)
04. Hanging On (ft. Rudolph Schenker)
05. Doctor Doctor (ft. Rudolph Schenker)
 
Całkowity czas: 122:03
skład:
The Tilburg gig, recorded May 2012, features Schenker (lead guitar), Doogie White (vocals; RAINBOW, YNGWIE MALMSTEEN, TANK), Herman Rarebell (drums), Francis Buchholz (bass) and Wayne Findley (rhythm guitar, keyboards). London's 2011 High Voltage festival features Michael Voss (vocals), Rudolf Schenker (SCORPIONS), who plays rhythm guitar on "Rock You Like a Hurricane", "Hanging On" and "Doctor Doctor", UFO's Pete Way, who plays bass guitar on "Doctor Doctor", and vocalists Jeff Scott Soto (TALISMAN, JOURNEY, YNGWIE MALMSTEEN) and Doogie White, who both sing on "Doctor Doctor".
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
18.12.2012
(Recenzent)

Schenker, Michael — Temple of Rock: Live in Europe

 Dziś rano odpaliłem playerka i od razu na nogi postawiła mnie solówka na samym początku „Rock You Like A Hurricane”. Lepiej na oczęta przejrzałem i w miarę raźnym krokiem poturlałem się w stronę przystanku autobusowego. Metal z rana jak śmietana. Może nie rozwiązuje wszelkich problemów, ale czyni życie znośniejszym.

 Kilkanaście dni temu ukazało się na rynku kolejne wydawnictwo firmowane przez Michaela Schenkera „Temple of Rock: Live In Europe”. I jak można sądzić  z samego wstępu recenzji – podoba mi się to. I to bardzo. A niby dlaczego miałby się nie podobać? Zacni muzycy pozytywnie nastawieni do pracy plus dobry repertuar – to się musi udać. Że nie musi? Ale zwykle się udaje.

 Co do samego repertuaru – zwykle traktujemy Schenkera przede wszystkim jako gitarzystę, zapominając, że jest on też bardzo zdolnym kompozytorem – nie licząc „Flying”, co lepsze płyty UFO powstały za jego czasów, a kiedy odszedł/został wyrzucony poziom dość szybko poleciał na mordę. Kiedy jego byli koledzy zaczęli robić bokami, on ze swoim MSG nagrywał naprawdę bardzo dobre i ważne płyty. A jeszcze Scorpions. Co prawda grał z nimi tylko na dwóch płytach – ale jakich – na debiucie, dość powszechnie uważanym za jedną z ich najlepszych płyt i na „Lovedrive”, pierwszej, która odniosła naprawdę znaczący międzynarodowy sukces.

 Na „Temple of Rock: Live In Europe” znajdziemy utwory ze wszystkich okresów działalności Schenkera, a nawet więcej, bo co on ma na przykład wspólnego z „Blackout”, ale w tej części koncertu grają z nim Rarebell i Buchholz ( „Ostrożnie! Proszę się odsunąć! Na scenie trzy żywe Skorpiony! – „ostrzega” w zapowiedzi „Lovedrive” Doogie White). Trzeba przyznać, że wszystko zagrane jest  dużo lepiej niż poprawnie – zdarzają się wpadki (chyba się trochę w „Armed And Ready” poplątali), niektóre numery nieco poniżej oczekiwań („Let It Roll”, „Shoot, Shoot”), a z drugiej strony rewelacyjna wersja mojego ulubionego numeru MSG – „On And On”, świetne, dość mocno wydłużone „Rock Bottom”, równie dobre „Rock You Like A Hurricane”, „Blackout”, „Doctor Doctor”, no i oczywiście „Lights Out”! To z tej zasadniczej części płyty, bo na drugim krążku mamy fragmenty koncertu z festiwalu High Voltage  i te pięć utworów wypada jeszcze lepiej.

 Jestem naprawdę bardzo zaskoczony tym koncertem, bo nie spodziewałem się, że będzie to aż tak dobre. Raczej spodziewałem się rzemieślniczego wykonania numerów, które Schenker gra już od lat trzydziestu z okładem – a tu niespodzianka – jemu dalej się chce. Nie znam wydania DVD (jeszcze), ale jeśli jest to  CD przygotowane na zasadzie „ścieżka dźwiękowa do DVD”, wypada  bardzo sensownie – zwarte, konkretne, bez żadnych dłużyzn. Wiadomo, że inaczej ogląda się i słucha,  a inaczej tylko słucha. Czasami sam dźwięk jest niezbyt satysfakcjonujący, na przykład „Hungarian Rhapsody” Queenów w wersji audio jest mocno średnie. Tutaj na szczęście sama muzyka również daje sobie radę bardzo dobrze.

 Dwie godziny świetnego hard-rocka z oklaskami. Pyszności! Mniam!

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.