ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu NeWBReeD ─ NeWBReeD w serwisie ArtRock.pl

NeWBReeD — NeWBReeD

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2011
 
1. How It Wast To Be [06:31]
2. The Forever Spring [04:03]
3. Safety [05:26]
4. When I Admire the World [03:33]
5. After All This Time [03:33]
6. Long Time Desired [04:42]
7. An Answer Without any Words [04:29]
8. In a Better World [05:29]
9. Another Home in You [02:18]
10. Hope that you’re Alright [05:37]
 
Całkowity czas: 45:45
skład:
Tomasz Wołonciej - guitars, vocals / Szymon Fiuk - guitars / Jarosław Gacek - bass / Stanisław Wołonciej - drums / Tomasz ‘Lipa’ Lipnicki - vocals on ‘When I Admire the World’ / Wacław ‘Vogg’ Kiełtyka - guitar solo on ‘An Answer Without Any Words’ / Tomasz Wołonciej Senior - backing vocals on ‘Another Home in You’
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,3
Arcydzieło.
,3

Łącznie 11, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
16.08.2011
(Recenzent)

NeWBReeD — NeWBReeD

Pochodząca z Bielska – Białej formacja NeWBReeD – tak często kojarzona z progresywnym metalem -  na swoim kolejnym albumie pokazuje, że muzyczna szufladka z tą naklejką jest dla niej zbyt ciasna. No chyba że przyjmiemy, iż cięty, mocarny riff i połamany rytm są kluczowymi wyznacznikami stylu… Powyższe cechy dominują naturalnie w muzyce grupy braci Wołonciej, jednak jeśli myślicie, że ich granie ma coś wspólnego z klasykami gatunku z Dream Theater, jesteście w grubym błędzie.

Prawdę powiedziawszy, muzyka Teatru Marzeń, przy poczynaniach NeWBReeD to… przysłowiowa bułka z masłem lub jak kto woli, dźwięki dla panienek z dobrych domów. Trochę przejaskrawiłem sprawę? Być może. Faktem jest, że NeWBReed w swojej artystycznej wizji jest zupełnie bezkompromisowy – ciężki i mroczny do bólu a do tego odrzucający chwytliwą, łatwo zapamiętywalną melodię. Ich bardzo techniczne granie staje się wręcz matematyczne i odhumanizowane zarazem. Oczywiście że słychać nawiązania do znanych i cenionych - Meshuggah, Voivod, Mastodon reprezentatywnych dla mocniejszej strony krążka, czy Opeth i Katatonii, z których NeWBReeD czerpie specyficzny nastrój i klimat. Ten ostatni dodatkowo podkreślają naprawdę zgrabne wokalne harmonie. Nie zmienia to postaci rzeczy, że pochodzący z południa Polski muzycy są absolutnie wyraziści i rozpoznawalni w swoim pomyśle na granie. Pomyśle bardzo eksperymentalnym i twórczym jednocześnie.

Szczególnego wyrazu dodaje NeWBReeD naprawdę mocarna produkcja, w efekcie czego, tego wcale niełatwego materiału słucha się bez większego znużenia. Tym bardziej że artyści, mając świadomość ciężaru zawartej nań treści, zmieścili się praktycznie w trzech kwadransach, dając dodatkowo odpoczynek w zaśpiewanym gościnnie przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego, mocno ambientowym, When I Admire the World, oraz w akustycznym Another Home in You.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.