ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Tesco Value ─ Tesco Value w serwisie ArtRock.pl

Tesco Value — Tesco Value

 
wydawnictwo: Cope Records 2002
 
1. Song of an emigrant (4:14) /2. Catchy Kathy (3:05)
3.A toast for the host (2:35)
4. Metamorphosis (4:40)
5. ScAryzona (3:54)
6.Violin Girl (3:50)
7. Shame on you stone turtle (2:43)
9. Perversities in D-minor (4:08)
10. Fischikella (6:21)
 
skład:
Czeslaw Mozil (quasi tenor) / Linda Edsjo (percussion & drums ) / Martin Bennebo (acordion) /Daniel Heloy Davidsen (guitars) Magdalena Entell (doublebass)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,8
Arcydzieło.
,89

Łącznie 101, ocena: Arcydzieło.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
25.01.2004
(Recenzent)

Tesco Value — Tesco Value

      Debiutancki album mało znanej, młodej kapeli z Danii o sympatycznej nazwie Tesco Value z równie sympatyczną muzyką, o której po krótce niżej.
       Na czele pięcio osobowego składu stoi nasz rodak na stałe mieszkający w Danii, Czesław Mozil. Charyzmatyczny,  z temperamentem, zacięciem i dużym talentem do emocjonalnych uniesień. I jeśli wydaje się Wam ze nie ma Polka który równie skutecznie swoim wokalem mrozi krew w żyłach jak Les Dougan ( ARAGON ) to jesteście w błędzie. To co robi Czesław ze swoim głosem jest zbieże ze wspomnianym Lesem Douganem, przynajmniej takie miałem i mam odczucia od momentu pierwszego przesłuchania, zetknięcia się z tym fenomenem ! (...)

       To co gra Tesco Value to przede wszystkim  mieszanka różnych wpływów, jednakowoż wszystko oparte na instrumentarionaliach  akustycznych co przywołuje skojarzenia z np.  francuskim chanson () za sprawą akordeonu który jest tu bardzo słyszalny ... Zamiast gitary bassowej mamy kontrabas, mało wypływającą z tła, raczej dopełniająca całości. Pomimo tego jest to istotny i ważny element brzmienia Tesco Value.  Jest tez gitara i perkusjonalia. Elementy kabaretu, rytmy latynoskie,prog rockowe, a wszystko zgrabnie wymieszane i tworzące ewoluującą całość niekiedy za krótka i aż prosząca o bardziej epickie rozwiniecie spiętrzającego się wątku- śmiało mogę powiedzieć- każdego nagrania. Niezwykłość i wyjątkowość zespołu nie tylko tkwi w sposobie śpiewania i przekazie lirycznym ale również w specyficznym kameralistycznej otoczce, jakże świeżej dla słuchacza na co dzień stykającego się z płytami prog rockowy. 


       Album niesamowity ! Witalność, melodyka i desperacki ekspresjonizm sprawiając ze odkrywa się ten krążek z wielkim zaciekawieniem i radością. Z czasem nie można się obejść bez tej płyty a w szczególności od takich nagrań jak FISCHIKELLA,CATCHY KATHY, PERVERSUTIES IN D-MINOR. W zasadzie nie ma nagrania które jest mało udane i które omijam.
Doskonały krążek i prognostyk na przyszłość. Dodam że zespół odwiedził już kilka razy nasz kraj z licznymi koncertami. Tak tez się stanie mam nadzieje niebawem gdyż zespół planuje juz wydać drugą pełną płytę.
Naprawdę Warto !!!
Może odkryjecie Marillion/Fisha/Aragon 21 wieku :-)???
Sprawdźcie koniecznie !!!
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.