ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Kwartet Jorgi ─ Muzyka na trąbkę, gitarę i flet w serwisie ArtRock.pl

Kwartet Jorgi — Muzyka na trąbkę, gitarę i flet

 
wydawnictwo: Orange World 2002
 
1 - I
2 - II
3 - III
4 - IV
5 - V
6 - VI
7 - VII
8 - VIII
9 - IX
10 - X
11 - XI
 
skład:
Maciej Rychły - fl; Waldemar Rychły - g, bells; Andrzej Brych - tr;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 3, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
13.10.2003
(Recenzent)

Kwartet Jorgi — Muzyka na trąbkę, gitarę i flet

Coś nowego na tej stronie, Folk. Folk ? tutaj ? a jednak. Kiedy ktoś tworzy piękną muzykę, nieistotne stają się wszelakie szuflady. Nie warto skupiać się na nich tylko na samej twórczości.

Kartet Jorgi to zespół, który zdecydowanie może spodobać się grupie  progfanów. To muzyka, która być może otworzy ich na inne, nowe muzyczne doznania. Dlaczego jednak Kwartet zwie się kwartetem skoro już po składzie widać, że to trio? Kiedyś zespół  istniał jako kwartet, potem już jako trio panowie zdecydowali się trwać przy starej znanej marce - dzięki temu mamy dziś najmniejszy kwartet świata. Sam zespół istnieje już długo i jest grupą bardzo cenioną i konsekwętną w tym co gra. Można wręcz powiedzieć, że są prekursorami tej nici muzycznej w Polsce.

Płyta "muzyka na trąbkę, gitarę i flet" to zapis parogodzinnej sesji improwizacyjnej. Z tej sesji wycięto jedenascie najlepszych fragmentów, wklejono na płytę i alleluja! możemy zaopatrzyć nasz odtwarzacz w 52 minuty wspaniałej muzyki. Improwizacja to wolność, radość i przestrzeń - taka właśnie jest muzyka Kwartetu. Folk to tylko pewien punkt wyjścia - szkic dla obrazu muzycznego. I to folk nieograniczony granicami. Fragmenty naszej ludowej muzyki, przeplatają sie z klezmerskimi tonami trąbki. Flamenco pogania indiańskie zagrania fletu. Wszystko łączy jazzowa improwizacja. Niesamowita jest radość tych dźwięków, ich siła i energia. Słuchacz zostaje wprost porwany przez nuty, krajobraz muzyczny ulega wciąż zmianą - to marzniemy na górskich szczytach - to nas przypieka hiszpańskie słońce i znowu wsiadamy w pociąg dzwiękowy i lądujemy gdzieś indziej.
Ta muzyka może być dla wielu wyzwoleniem się z progresywnego getta. Otwarciem na nowe światy, chęcią poszukiwania wciaż dalej i dalej, i zobaczenia, że nie tylko muzycy prog-regresywni umieją obchodzić się z instrumentami, a wręcz potrafią to robić znacznie ciekawiej, nie brnąc w techniczno-solówkowe bagno. W jednym zdaniu: Czytelnicy Caladana - To po prostu muzyka dla was!

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.