ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Klone  ─ All Seeing Eye w serwisie ArtRock.pl

Klone — All Seeing Eye

 
wydawnictwo: Season of Mist 2008
 
1. Candlelight [03:50]
2. All Seeing Eye [05:02]
3. Promises [03:45]
4. Hidden Ways [01:48]
5. Freezing [04:05]
6. Empire Of Shame [03:25]
7. Choked [03:33]
8. Last Breath [04:56]
9. Not The End [02:29]
10. Life Expectancy [03:14]
11. Commonplace [06:31]
12. Nightime [12:17]
 
skład:
Yann Ligner – wokal / Mika Moreau – gitara / Guillame Bernard – gitara / Matthieu Metzger – sample, wokal / Jean Etienne Maillard – bas / Florent Marcadet – bębny
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
14.11.2009
(Gość)

Klone — All Seeing Eye

Muszę szczerze przyznać, że dzieło Klone okazało się dla mnie bardzo trudne do ocenienia. Niełatwo mi znaleźć odczucia dominujące w odniesieniu do „All seeing eye” – zadowolenie miesza się u mnie z zawodem, pedantyzm z upodobaniem do zwyczajnie dobrej muzyki.

Album Francuzów niewątpliwie ma w sobie piękno. Przepełniają go zgrabne kompozycje, w których ciężkie, motoryczne gitary mieszają się z akustycznymi, odrobinę tajemniczymi fragmentami. Znajdziemy tu połączenie brutalnego grania z elegancją i spokojem. Nu metal? Rock progresywny? Środek ciężkości leży gdzieś między nimi, wyważony idealną harmonią między prostotą, a zamiłowaniem do skomplikowanych struktur. Zadania nie ułatwia wokalista, manewrując między spokojnym śpiewem, a krzykiem na granicy growlu. Do tego otrzymujemy mnóstwo urozmaiceń, takich jak momenty żywcem wyjęte z cyrkowej orkiestry czy wtrącenia dęciaków, nadające niekiedy lekko jazzowego charakteru.

Co w takim razie wywołuje te mieszane odczucia? Problemem bywają niektóre przejścia, wywołujące wrażenie, jakby kompozycje klejono z paru autonomicznych fragmentów. Największym minusem jest jednak dość mała oryginalność stosowanych przez Klone patentów. Po paru przesłuchaniach niektóre partie gitar zaczynają kojarzyć się z Isis, inne z Fair to Midland. Podobnie krzyk wokalisty nieraz ociera się a to o manierę Phila Anzelmo (Pantera), a to o Jensa Kidmana (Meshuggah). Oczywiście nie musi to być wada. Zależy to od naszego podejścia – wielu ludzi wyznaje filozofię, wg której skoro jakieś rozwiązanie jest dobre, to czemu z niego nie korzystać? Dla mnie jednak jest to oznaka niedostatku kreatywności.

„All seeing eye” jest bez wątpienia skarbnicą dobrych dźwięków, wyrazem talentu i chęci grania. Jedynym jej minusem jest brak większej dawki oryginalnych pomysłów, myślę jednak, że na następnym wydawnictwie odnajdą w sobie i to.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.