ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Hope To Find  ─ Still Constant w serwisie ArtRock.pl

Hope To Find — Still Constant

 
wydawnictwo: selfmade 2009
 
1. The Grand Opening [6:59]
2. Walking Walls [6:10]
3. Witness Of Happiness [7:23]
4. City Soul [6:48]
 
Całkowity czas: 27:20
skład:
Zafer Yüksel– guitars, vocals / Seçkin Can Koyuncu – guitars / Alper Dağalp – keyboards / Erdem Korkmaz – bass / Orkun Şen – drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
07.09.2010
(Recenzent)

Hope To Find — Still Constant

Zupełnie bez echa mogłaby u nas przemknąć ta płytka przez nikogo niezauważona, bo nie zawiera jakichś powalających i niezwykłych numerów. Ot, progresywny standard. Pierwszym wabikiem jest jednak kraj, z którego pochodzi Hope To Find. Nie są to bowiem Niemcy, Francja, Holandia, Szwecja czy nawet Hiszpania, tylko… Turcja. Przyznacie, że z tego rejonu rzadko coś trafia do polskiego, artrockowego słuchacza. No ale wreszcie trafiło.

Wabikiem numer dwa powinien być fakt, iż Turcy w ogóle nie podkreślają muzycznie swojego pochodzenia, jak to zazwyczaj bywa w wypadku kapel z tego kulturowego regionu. Nie mamy zatem, tak modnych dziś u wielu, orientalizmów.

To skromna płytka, w zasadzie 4 – utworowa EP-ka i niespełna 30 minut muzyki. Do tego wypalona, a nie wytłoczona, choć z ładnym nadrukiem i w grubym digipacku. Bo to debiutanci, którzy zaczęli działać w 2003 roku (grupa powstała z inicjatywy dwóch gitarzystów: Zafera Yüksela i Seçkina Can Koyuncu). Piątka muzyków szykuje się tak naprawdę do wydania debiutanckiego albumu a „Still Constant”, zarejestrowany między lipcem a październikiem ubiegłego roku, jest jego zapowiedzią.

Zapowiedzią w tradycyjnym stylu. Cztery numery, oscylujące w granicach 6 – 7 minut, zdradzają inspiracje szeroko pojętym progresywnym rockiem zaczynając od Porcupine Tree, Dream Theater, Pain Of Salvation i Riverside (u boku naszej kapeli muzycy nawet wystąpili w maju tego roku podczas koncertu w Stambule) a na Pendragon, z okresu ostatniego „Pure”, kończąc. Wiele o klimacie tej płyty mówi już rozpoczynający ją „The Grand Opening” (cóż za „skromny” tytuł!). Bardzo motoryczny i transowy, oparty na jeżozwierzowej gitarze, uzupełniony gdzieś w środku quasi – jazzową wstawką. Najzacniej prezentuje się, chwilami mocno „dreamtheaterowy” „Witness Of Happiness” z nerwową rytmiką i ciekawym gitarowym solo. Po przeciwległej stronie stoi bardziej stonowany „City Soul”, do którego kapela nakręciła zresztą promujący klip.

Nie powala wokal Zafera Yüksela, bez jakiejś szczególnej ekspresji i wyrazu. Ma się wrażenie, że frontman Hope To Find momentami przechodzi obok kompozycji. Mimo wszystko to przyzwoita rzecz i absolutnie warto poczekać na pełnowymiarowy debiut.

PS. Wszystkie kompozycje znajdujące się na tej EP-ce są do odsłuchania w całości na profilu MySpace formacji. Polecam.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.