ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Point Of View ─ Disillusioned w serwisie ArtRock.pl

Point Of View — Disillusioned

 
wydawnictwo: selfmade 2007
 
1. Disillusioned 2. Bleak 3. Reborn 4. Asylum 5. Mercy Killing 6. Shame 7. Point in Time 8. Out of The Blue
 
Całkowity czas: 49:23
skład:
Łukasz Ferenc – perkusja/ Bartek Kurkowski - śpiew & gitara/ Tomasz Grabowski - gitara,/ Andrzej Frołow - instrumenty klawiszowe/ Kacper Chrząszczewski –bas
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,2
Album jakich wiele, poprawny.
,4
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,9
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,6
Arcydzieło.
,10

Łącznie 36, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
15.10.2007
(Recenzent)

Point Of View — Disillusioned

Ilość nad jakością… Czasem wydaje mi się, że obecna polska scena progresywna rozmieniła się na drobne. Zespołów mamy w bród, ale nie zawsze grzeszą jakością i nie mogą się równać z „grzesznikami” z lat dziewięćdziesiątych, których imion nie trzeba chyba nikomu przedstawiać;)Na temat niektórych płyt ciężko napisać nawet kilka zdań...

Jak na tym tle przedstawia się propozycja Point of View?

Takich albumów jak „Disillusioned” trzeba słuchać z odpowiednim nastawieniem. Wiadomo, że nie ma co spodziewać się czegoś nowego ani odkrywczego. Nic z tych rzeczy. Nie wszystko musi być odkrywcze. Dla mnie wystarczy, by się takich płyt dobrze słuchało, by mnie czymś zainteresowały. Zespół PoV bardzo zadowalająco spełnia moje oczekiwania. Zdecydowanie jest na czym zawiesić ucho i chociaż „Disillusioned” nie należy do najlżejszych albumów, to czuć na nim umiar. Kąsanie gitar przeplata się z melodyjnym graniem. Perkusja też często pruje ostro, ale i się uspokaja. Najlepszym jednak wieszakiem dla ucha okazały się klawisze. Warto się w nie wsłuchać. Nie pożałowano im szaleństwa, ale stanowią także dobre tło. Pod względem instrumentalnym nie mam się co czepiać. Bez zarzutów.

Muzycznie jest również przyzwoicie. Wielbiciele mocniejszych rzeczy (mam tu metal na myśli;) na pewno znajdą coś dla siebie. Chłopcy z Point of View postawili na jedną kartę - przeplatankę mocnego i lekkiego. Niestety czasem, podczas słuchania, odnosiłem wrażenie, że zaczyna im się to wszystko mieszać i, przykładowo, klawisze grają pasaż pasujący do czegoś spokojniejszego, a gitara upiera się, by grać ostrzej. Może i momentami też za dużo mieszają... W końcu nie powinno się przedobrzać. Progresywna muzyka nie opiera się tylko na zmianach tempa. Całe szczęście nie dzieje się to tak nagminnie. Słuchałem płyty z przyjemnością i bardzo polubiłem wiele momentów. Zwłaszcza kończący płytę „Out Of The Blue”. Ładnie się zaczyna, ładna solówka pod koniec. Jednym słowem w dwóch słowach: przyjemny utwór. Wyróżnić mogę też „Shame”, szybsze „Bleak”, jak i wiele innych... Zacząłem tak jakoś wymieniać do końca, heh. Zresztą co tu wymieniać. Po prostu solidne, porządne granie, od którego emanuje ambicja, która nie musi przysłaniać reszty.

W skrócie:

Jak się prezentuje „Disillusioned”? Muszę przyznać, że nienajgorzej. Czuć, że PoV nie miało zamiaru wydać „bezpłciowca”, tylko pokazać coś naprawdę interesującego. Czy im wyszło? W pewnym sensie tak, ale to chyba jeszcze nie to, czego pragnęli... No, ale próba nie bomba - głowy nie urwie. Czekam na kolejną płytę. Mając bagaż doświadczeń z debiutu, powinno Toruniakom następnym razem wyjść o wiele lepiej.
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.