ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 21.06 - Sosnowiec
- 22.06 - Warszawa
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
- 23.08 - Inowrocław
- 24.08 - Inowrocław
 

koncerty

12.05.2023

BLUE OCTOBER, DAYTIME TV, Warszawa, Proxima, 11.05.2023

BLUE OCTOBER, DAYTIME TV, Warszawa, Proxima, 11.05.2023

Po czterech latach, pochodząca z Teksasu, amerykańska grupa Blue October powróciła do Polski…

Poprzednim razem też byli w Warszawie i również w niewielkiej Proximie. W 2019 roku Justin Furstenfeld był zachwycony gorącym przyjęciem polskiej publiczności i warszawski koncert nazywał najlepszym na trasie, podziwiając pasję zgromadzonych fanów. Byłem na tym występie i kończąc zeń relację napisałem: wiem, że to już oklepany frazes powtarzany przez artystów, ale Furstenfeld powiedział (z ręką na sercu), że do nas wrócą. I naprawdę mu wierzę. Nie pomyliłem się…

Wczoraj, w stołecznym grodzie, było chyba jeszcze piękniej. Proxima wydawała się zdecydowanie bardziej zatłoczona a atmosfera jeszcze bardziej gorąca. Zaś sam lider Blue October mówił „kocham” polskiej publiczności niezliczoną ilość razy. Artyści wrócili z dość istotną zmianą w składzie. Wówczas, nowym gitarowym nabytkiem był Will Knaak - tym razem wiosło dzierżyła filigranowa i ujmująco kobieca Sus Vasquez, która dołączyła do grupy w ubiegłym roku.

Trwający nieco ponad półtorej godziny set miał przekrojowy charakter, choć dominowały w nim kompozycje z dwóch ostatnich albumów, Spinning the Truth Around i This Is What I Live For. Z tego pierwszego wybrzmiały między innymi Shut Up I Want You to Love Me Back, Spinning the Truth Around i The Kitchen Drawer, zaś z drugiego Fight for Love, The Way I Used to Love You, This Is What I Live For czy wreszcie ultra przebojowe Oh My My, wyklaskane rytmicznie przez zebranych. Z kolei już pierwszy gitarowy riff Say It wywołał wręcz ekstatyczny entuzjazm wśród zebranych. Z innych momentów warto wspomnieć o przejmującym wykonaniu Hate Me oraz akustycznym The Weatherman/The Worry List, które pojawiło się już w bisach. Trudno też pominąć szaleńczą, pełną zabawy, skoczną wersję Italian Radio, z kapitalnymi figurami skrzypcowymi Ryana Delahoussaye’a, przenoszącymi wszystkich w czasy Dzikiego Zachodu. Ciekawym momentem koncertu było wykonanie utworu James, pokazującego bardziej mroczne i cięższe oblicze Blue October.

Koncert zakończyło rozpędzone I Hope You're Happy. I szkoda tylko, że podczas wyciszonego, niezwykle osobistego finału, jeden z uczestników wydarzenia najzwyczajniej nie uszanował świetnej atmosfery koncertu. Podziwiam Furstenfelda, że nie przerwał w pewnym momencie utworu.

Przed gwiazdą wieczoru półgodzinny set dała formacja Daytime TV prezentująca przyjemne, pop rockowe numery z zapadającymi w pamięć refrenami, dobrze wprowadzając w nastrój tego udanego wieczoru.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.