ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Retrospective ─ Retrospective [Limited Edition EP] w serwisie ArtRock.pl

Retrospective — Retrospective [Limited Edition EP]

 
wydawnictwo: 2019
 
1. Still There [6:08]
2. Yesterday's Dream/Memories [8:10]
3. The Wisest Man On Earth (live) [6:13]
4. Standby (live) [4:05]
 
Całkowity czas: 24:36
skład:
Jakub Roszak - lead vocal
Beata Łagoda - keyboard, backing vocal
Maciej Klimek - guitar
Łukasz Marszałek - bass guitar
Robert Kusik - drums
Alan Szczepaniak - guitar
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
10.07.2019
(Recenzent)

Retrospective — Retrospective [Limited Edition EP]

Pochodząca z Leszna formacja Retrospective dozuje napięcie przed wydaniem swojego nowego albumu, który światło dzienne ujrzy już we wrześniu tego roku. Zanim jednak Latent Avidity trafi w ręce fanów mogą oni nacieszyć się niewielką EP-ką, która swoją premierę miała w Toruniu podczas 13. Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego. Rzecz zresztą sygnowana jest logiem festiwalu i w limitowanej edycji dostępna była zupełnie nieodpłatnie podczas imprezy.

To cztery kompozycje i niespełna 25 minut muzyki. Największą atrakcją jest tu oczywiście premierowa kompozycja Still there, singiel zapowiadający Latent Avidity, mający swoją cyfrową premierę w czerwcu. To dosyć stonowana i klimatyczna kompozycja z zapamiętywalnym melodycznym tematem, do tego okraszona dwiema solowymi partiami gitary.

W tych bardziej spokojnych rewirach pozostawiają nas także dwa następne, połączone w całość utwory – Yesterday's Dream i Memories pochodzące ze Stolen Thoughts, choć tu akurat z remasterowanej w 2018 roku wersji. Szczególnie cieszy Yesterday's Dream, najlepszy na pełnowymiarowym debiucie, dodatkowo tu z nowymi wokalami.

No i są wreszcie dwie koncertowe rzeczy. Już zdecydowanie mocniejsze i cięższe, pokazujące to drugie, bardziej progmetalowe oblicze Retrospective. Zarejestrowany na prestiżowym festiwalu Night Of The Prog w Loreley w 2018 roku The Wisest Man On Earth oraz Standby zapisane w rodzinnym Lesznie w 2017 roku pochodzą z ostatniego albumu Re: Search. Może to i bardziej ciekawostka i swoista „reklamówka”, ale dla koneserów zbierania "dzieł wszystkich" oraz dla fanów rzecz obowiązkowa.

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.