ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Pandora Snail ─ War And Peace w serwisie ArtRock.pl

Pandora Snail — War And Peace

 
wydawnictwo: Art Beat 2015
 
1. Dilemma [05:52]
2. By The Mountain River [03:47]
3. To Catch The Wind [04:15]
4. Submarine [05:21]
5. James Pont [16:36]
6. Mother’s Tears [04:21]
7. Red Rivers [02:08]
8. Stones’ Names [03:57]
9. Dance Under The Bullets [03:08]
10. After The War [04:57]
11. Satori [08:05]
 
Całkowity czas: 62:27
skład:
Oleg Goradze – Guitar, Electric Guitar, Composer, Sounds, Vocals. Artem Gariejew – Violin. Uljana Gor – Keyboards, Composer, Vocals. Kirył Kljuszyn – Bass Guitar, Contrabass. Igor Czerydnik – Drums, Percussion.
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
13.01.2016
(Recenzent)

Pandora Snail — War And Peace

Pandora Snail to kolektyw założony przez grupę klasycznie kształconych muzyków w Sankt Petersburgu w 2008. Najpierw grali sobie ot tak, dla rozrywki, po paru latach zaczęli już muzykować bardziej na poważnie, a po kolejnych kilku doczekali się debiutanckiej płyty.

W dużej części kompozycji wiodącym instrumentalistą jest skrzypek Artem Gariejew. To jego partie – czasem bardziej klasycyzujące, czasem bliższe jazz-rockowi spod znaku Jeana Luca Ponty’ego – prowadzą melodie, są na pierwszym planie ciekawie uzupełniane przez inne instrumenty – tak jak w lirycznym, łagodnym „By The Mountain River”, gdzie smyczkowe partie uzupełniają trele gitary akustycznej i akordy fortepianu. W „Dilemma” pojawiają się partie analogowego syntezatora o nieco emersonowskim odcieniu. W rozbudowanej formalnie kompozycji „James Pont” swoje pole do popisu dostają właśnie instrumenty klawiszowe – fortepian w ładnej wstawce solowej w środku utworu i organy w nieco cyrkowym zakończeniu. „After The War” zasadza się na dość masywnym gitarowym riffie, podobnych dźwięków nie brakuje też w „James Pont” (choć bardziej z frippowskiej szkoły, niż prog-metalowców). W „Satori” pojawia się wyeksponowany jazzowy fortepian i takież partie perkusji. Jest też miejsce na wyeksponowane partie gitary basowej („To Catch The Wind”, „Submarine”), jazzowe partie gitary elektrycznej („Submarine”) i delikatne, akustycznie brzmienia wzbogacane dźwiękami klawesynu („Mother’s Tears”). A skoro o jazzie mowa – żywiołowy „Dance Under The Bullets” ozdabia piękna partia skrzypiec w klimatach Mahavishnu Orchestra.

Pandora Snail raczej nowych muzycznych ścieżek nie odkrywa; za to proponują słuchaczowi godzinę ciekawej, kompetentnie zagranej, wciągającej muzyki dla zwolenników klasycyzującego rocka w klimatach ELP czy Sky oraz jazzrockowych smyczkowych brzmień. Jak najbardziej zasługująca na uwagę pozycja.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.