ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Seasonal ─ When You Left Sandbox For The Last Time  w serwisie ArtRock.pl

Seasonal — When You Left Sandbox For The Last Time

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2015
 
1. Closure [6:09]
2. Spare Part [5:18]
3. Boiling Point [5:15]
4. Don't Think About The Future [7:20]
5. Checklist [4:22]
6. Halfway Through [2:21]
7. No Longer Valid [6:18]
8. Fresh Start [4:46]
9. Favourite Places [4:04]
10. Not Everything Will Be Fine [6:02]
11. When You Left Sandbox For The Last Time [7:11]
12. To Disappear [5:07]
 
skład:
Maciej Sochoń - muzyka, teksty, śpiew, wszystkie instrumenty
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 3, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
27.12.2015
(Recenzent)

Seasonal — When You Left Sandbox For The Last Time

Zupełnie po cichutku w październiku tego roku pojawiło się czwarte wydawnictwo projektu Seasonal. Przypomnę, że to solowy projekt Macieja Sochonia, o którym pisaliśmy już przy okazji trzeciej płyty - Loneliness Manual - co ciekawe, wydanej także w tym roku za sprawą krakowskiej wytwórni Lynx Music. Tym razem materiał dostępny jest – podobnie jak pierwsze albumy Noises & Clicks i In Difference – tylko w formie elektronicznej. Dodam też przy okazji, że artystyczna wena, która pozwoliła Sochoniowi na nagranie w mijającym roku dwóch płyt, nie opuszcza go. Muzyk już planuje kolejne wydawnictwo w przyszłym roku.

When You Left Sandbox For The Last Time przynosi dwanaście kompozycji i jedną, natychmiast zauważalną w stosunku do Loneliness Manual, zmianę. Poprzednia płyta miała charakter instrumentalny i tylko w jednej kompozycji - To Chase A Dream – gościnnie zaśpiewał Piotr Typrus. Tu, tylko w czterech utworach (Closure, Boiling Point, Halfway Through, Not Everything Will Be Fine) nie słyszymy linii wokalnych i jak można wnioskować z enigmatycznego opisu, za partie wokalne odpowiada Sochoń, grający także na wszystkich instrumentach, twórca muzyki i słów.

Dla tych, którzy zetknęli się już z muzyką Seasonal, dźwięki zawarte na When You Left Sandbox For The Last Time, nie powinny być zaskoczeniem. To w dalszym ciągu bardzo niespieszne, klimatyczne i przestrzenne granie odwołujące się w dużej mierze do post-rocka, ale też mogące służyć jako ilustracyjna muzyka filmowa. Praktycznie tylko Spare Part, a w szczególności Checklist zaskakująco przyspieszają. Reszta operuje nastrojem, powolnym, często "szczotkowanym” rytmem oraz delikatnymi i powtarzającymi się gitarowymi formami. Dobrym przykładem tegoż niech będzie otwierający całość i jeden z najlepszych na płycie Closure. Czasami pierwszorzędną rolę odgrywają dźwięki pianina, jak w intrygującym i troszkę… „grobowym” instrumentalu Boiling Point. Mnóstwo tu smutku i takiego jesienno – zimowego zadumania.

Zresztą, z samą muzyką dobrze koresponduje liryczny przekaz albumu, wyrażony już w tytule płyty, nawiązującym do szczególnego momentu w życiu każdego człowieka. Momentu przejścia z dzieciństwa w dorosłość. Album wydaje się mieć bardzo osobisty charakter i dotyka podejmowania trudnych życiowych wyborów i zagubienia we współczesnym świecie, w którym nie ma miejsca dla… marzycieli. I dla nich jest ta muzyka.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.