ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Black Noodle Project, The ─ Ghosts & Memories  w serwisie ArtRock.pl

Black Noodle Project, The — Ghosts & Memories

 
dystrybucja: Lynx Music
 
1. The Wanderer Of Lost Moments [11:12]
2. They Live, We Sleep [3:59]
3. The Owls (Are Not What They Seem) [7:11]
4. Shades Of Tomorrow [6:25]
5. Voices From Yesterday [5:48]
6. Ghosts [3:37]
7. A Purple Memory [10:32]
 
Całkowity czas: 48:48
skład:
Jérémie Grima – guitars, bass, keys programming, voices
Sébastien Bourdeix – guitars
Fabrice Berger - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,2

Łącznie 7, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
27.05.2014
(Recenzent)

Black Noodle Project, The — Ghosts & Memories

Troszkę naczekał się na recenzję w naszym serwisie nowy album francuskiej formacji The Black Noodle Project. Premierę miał wszak jeszcze w ubiegłym roku. Cóż, lepiej późno, niż wcale. Tym bardziej, że materiał ten „wchodził” we mnie dosyć powoli i miałem nawet chwile niezrozumienia dla pojawiających się bardzo entuzjastycznych opinii o tym krążku…

Tymczasem Ghosts & Memories, najnowsze dziecko Jeremiego Grimy, stworzone wraz z Sebastienem Bourdeix i Fabricem Bergerem, może naprawdę ucieszyć miłośników dotychczasowych albumów grupy. Zawiera bowiem wszystkie te elementy, z których formacja dała się poznać na poprzednich płytach. W uszy uderza natychmiast charakterystyczna produkcja, pełna swoistej surowości i brudnych gitar. Muzycy tradycyjnie już lawirują między gitarowym ciężarem i bardziej klimatyczną oraz nastrojową lekkością. Ten drugi pierwiastek zdecydowanie tu dominuje, choć warto wyróżnić niemalże metalowe zapędy w The Wanderer Of Lost Moments, czy w Voices From Yesterday. W dalszym ciągu nad ich graniem unosi się floydowski klimat, najbardziej chyba słyszalny we wspomnianym już The Wanderer Of Lost Moments i A Purple Memory. Grima lubi epatować ponadto dużą ilością solowych partii gitarowych. Najładniejsze z nich znajdziemy w kompozycji otwierającej (zgrabne gitarowe unisono) oraz utworze zamykającym album. Tradycyjnie też Francuzi proponują udane rozwiązania melodyczne ubrane zazwyczaj niezbyt spieszne tempa.

Krążek ma bardzo spójny charakter, choć można na nim wyróżnić kilka smaczków. Takich jak chociażby oparty na transowym, elektronicznym podkładzie They Live, We Sleep, czy bardzo Lynchowski i psychodeliczny The Owls (Are Not What They Seem). Warto też zauważyć, że to album w większości instrumentalny. Na siedem kompozycji tylko trzy z nich zawierają wokale. To że Grima postawił na muzykę widać chociażby po tym, że nie zdecydował się zamieścić w książeczce tych paru tekstów.

Najbardziej wartościowy kawałek? Kończący całość, dziesięciominutowy A Purple Memory z majestatycznym, wzniosłem gitarowym finałem. Ghosts & Memories to bardzo udany, zahaczający o progresywny rock, post-rock, space-rock i psychodelię album, w sam raz dla romantyków lubiących się zanurzyć w takie nostalgiczne granie podczas długich jesiennych  wieczorów.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.