ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Intricate Division ─ Carpe Diem Demo 2002 w serwisie ArtRock.pl

Intricate Division — Carpe Diem Demo 2002

 
wydawnictwo: Intricate Division 2002
 
1.Carpe Diem (11:42)
2.Clinic (6:41)
 
Całkowity czas: 18:23
skład:
Patryk Hencia - git,bas,voc / Monika Pilsniak - key / Marcin Itczak - dr / Marcin Dunski - git
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
28.06.2003
(Gość)

Intricate Division — Carpe Diem Demo 2002

Jest ich pięcioro. Pochodzą z Czestochowy, są młodzi i wszystko jeszcze przed nimi. Powstali na początku nowego millenium, nazywając swoją drużynę INTRICATE DIVISION. Zapamiętajcie tą nazwę, bo przy odrobinie szczęścia, wkrótce może być o nich głośno.

"Carpe Diem" to ich pierwsze dokonanie, to tylko dwa utwory, przedsmak tego co już w przyszłości, dwadzieścia minut muzyki, bardzo niezwykłych dźwięków jak na naszą rodzimą scenę. ID podjęli sie bardzo trudnego wyzwania jakim jest muzyka progresywna. I taką też grają, tworząc skomplikowane aranżacje, ciekawe, rozbudowane utwory. Do tego całkiem spora szczypta przyslowiowego "klimatu" i gotowe. Bardzo przyzwoite brzmienie, jeden (prawie dwunastominutowy lecz troche zawikłany) utwor instrumentalny oraz kompozycja "Clinic", bez wątpienia najlepsza na "Carpe Diem". Fenomenalne dźwięki, świetny pomysł, bardzo dojrzały wokal Patryka i szeroka muzyczna wyobraźnia daje naprawę duże nadzieje na przyszłość tego zespołu, który może już niedługo znacznie zasilić nasz malutki rynek muzyki progresywnej.

Ciężko "przykleić" ten zespół do kogoś innego, a to bardzo dobrze. Jeśli następna płyta zostanie skomponowana w stylu "Clinic" to będzie bajka. Czekam z niecierpliwościa.

Miłośnicy ambitnej muzy - warto sięgnąć po tą płytę - choćby ze względu na ten jeden utwór. Oby tak dalej, a będzie hit.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.