ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Sabracadabra ─ Demo 2001 w serwisie ArtRock.pl

Sabracadabra — Demo 2001

 
wydawnictwo: nakład własny 2001
 
1. Chrysalis - 8:43
2. Progressive - 6:33
3. 7-perfect Symmetry - 6:43
4. Supervirus (Human DNA) - 5.58
 
Całkowity czas: 30:00
skład:
Leszek Różański - g; Wojciech Maciocha - k; Robert Kropop - b; Konrad Biczak - dr;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,4

Łącznie 6, ocena: Arcydzieło.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
12.03.2003
(Recenzent)

Sabracadabra — Demo 2001

Sabracadabra - to młody zespół, stawiający swoje pierwsze kroki w Biłgoraju, kontynuując granie w Krakowie. Styl, jaki reprezentują, choć bliski jest szeroko pojętemu Rockowi progresywnemu i jego bardziej zmetalizowanej odmianie - prog-metalowi.

Cóż ów jest to demo ... 4 fajnie zaaranżowane i odegrane, ciekawe w sumie kawałki, w całości instrumentalne. Dominacja gitary nie jest chyba niczym wyjątkowym w tym gatunku, podobnie jak w Chimerze ma najwięcej do powiedzenia ale jest bardziej wysunięta na pierwszy plan. Chłopaki potrafią zbudować klimat, troszkę jednak trzymając w napięciu i niepewności, choć momentami niektóre partie brzmią przydługawo. Utwór Progressive brzmi zasadniczo klasycystycznie, jednak pomimo że Chimera reprezentuje całkowicie inny teren kraju, to czuć pewne wspólne elementy. Za klimat jaki tworzą można śmiało kapeli postawić 7 - bardzo ciekawie podchodzą , jednak czasem dałbym słuchaczowi odpocząć od tej gitary na rzecz solówek klawiszowych czy czarowania na basie. Moment z riffami najbardziej mi się podobał, zostawiłbym również zakończenie – a resztę jednak wyważył ..

Pięknie za to zespół rozwiązał wstęp do "7 Perfect Symetry", iście dreamtheaterowskie zagranie, perkusista ciekawie podszedł do instrumentu, chwilę później słyszymy purplowskie podejście klawiszowca do sprawy - panowie – o to mniej więcej chodzi ;) W tym kawałku brakuje ewidentnie wokalisty. Aż się prosi o mocny charyzmatyczny wokal.

Jednak, że zespół przygotował się aranżacyjnie do wokalisty, co również słychać w ostatnim utworze prezentowanego dema – Supervirus. Jednak aby dodać troszkę przyprawy do smaku – dla tak wybrednego słuchacza jakim jest moja osoba – dodać wokal, troszkę zmienić dominację gitary z klawiszami i będzie miodzio, Album specjalnie puściłem na sabacie redakcyjnym z okazji 6-ciolecia serwisu, został bardzo ciepło przyjęty. Szczególnie, że najwięksi redakcyjni recenzenci bardzo pochlebnie wypowiadali się o zawartości krążka.

Tak więc – Sabracadabra – do dzieła ! łapcie wokal, podaranżować – i wydawać. Szkoda zmarnować takiego zapału i talentu jaki w Was siedzi ;)

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.