ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Morcheeba ─ Dive Deep w serwisie ArtRock.pl

Morcheeba — Dive Deep

 
wydawnictwo: PIAS 2008
dystrybucja: Sony Music Polska
 
1. Enjoy The Ride (Feat. Judy Tzuke)
2. Riverbed (Feat. Thomas Dybdahl)
3. Thumbnails
4. Run Honey Run (Feat. Bradley)
5. Gained The World (Feat. Manda)
6. One Love Karma
7. Au Dela (Feat. Manda)
8. Blue Chair (Feat. Judy Tzuke)
9. Sleep On It (Feat. Thomas Dybdahl)
10. The Ledge Beyond The Edge
11. Washed Away (Feat. Thomas Dybdahl)
 
Całkowity czas: 50:05
skład:
Ross Godfrey (acoustic guitar, electric guitar, lap steel guitar, banjo, piano, Fender Rhodes, clavinet, Hammond b-3 organ, Wurlitzer organ, synthesizer, bass guitar); Paul Godfrey (drums, drum machine, sound effects, scratches); Thomas Dybdahl (vocals, acoustic guitar, piano, bass guitar); Bradley Burgess (vocals, guitars, bass guitar); Judie Tzuke, Cool Calm Pete (vocals); The Mak Of All Trades (flute); Dan Goldman (Fender Rhodes piano, synthesizer, bass guitar); Martin Carling (drums); Manda Zamolo (vocals, background vocals)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 2, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
13.09.2010
(Recenzent)

Morcheeba — Dive Deep

Dive Deep to szósty album studyjny brytyjskiej grupy triphopowej Morcheeba - jednego z najważniejszych i najlepszych (szczególnie obecnie!) przedstawicieli tego gatunku. Właściwie to można dodać, że Morcheeba miała romans z różnymi gatunkami, od trip hopu, przez rockowe i rhythm'n'bluesowe klimaty, do popowych hitów. Co ważne, "Dive Deep", okraszony piękną okładką, jest drugim albumem nagranym bez udziału głównej piosenkarki zespołu, Skye Edwards, który opuściła w 2003 roku.

Nie łatwo jest zastąpić tak wielką postać jaką była dla tego zespołu Skye. Wyobraźcie sobie, że Portishead wydaje nowe albumy bez Beth Gibbons. Jednak panowie Godfreyowie zdecydowali się ciągnąć wózek dalej, i bardzo dobrze! Na "Dive Deep" możemy więc usłyszeć m.in. Judie Tzuke, Thomasa Dybdahla (Norwegia), rapera Cool Calm Pete'a i śliczną francuską piosenkarkę Mandę Zamolo. Trzeba zaznaczyć, że wypełnili swoją rolę wspaniale, a utwory w których występują przesiąknięte są klimatem i stylem, który oryginalnie prezentują. Nie ma miejsca jednak na tym albumie na wokalne popisy - najważniejsza jest muzyka, która wypełnia znaczną część krążka - wokale to miły dodatek.

Muzyka - nie wszyscy fani/krytycy byli zachwyceni nowymi produkcjami Morcheeby, wieszając psy jeszcze przed datą wydania. Niesłusznie, bo nawet bez Skye udało się nagrać świetny krążek. Mieszanka trip hopu i bardzo soczystej, głębokiej elektroniki spod znaku downtempo. Dodatkowo muzyka wzbogacona jest wstawkami z instrumentarium typowo artrockowego. Jak sama okładka wskazuje, jest to album na letnie dni. Relaksując się na słoneczku, takie dźwięki to raj dla duszy. Sam doświadczyłem. Może nie są zbyt porywające i dynamiczne, ale brzmią fantastycznie i intrygująco. Sam Ross Godfrey wypowiadając się o produkcji albumu rzekł:

“We used an incredible amount of new technology for this album, but it’s all new-old stuff – ancient keyboards, like claviolines. It’s all very organic. The technology came into play in the way that we edited it and put it together."


Nowoczesny album, ale w klasycznej konwencji, bardzo różnorodny, i (moim zdaniem)  nie pozbawiony do końca magii ze starych albumów. Polecam obczaić teledysk do singlowego "Enjoy The Ride".


 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.