ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Shakra ─ Fall w serwisie ArtRock.pl

Shakra — Fall

 
wydawnictwo: AFM Records 2005
dystrybucja: Mystic
 
01. Chains Of Temptation [04:29]
02. Out Of Control [03:14]
03. Take Me Now [02:24]
04. All Or Nothing [03:26]
05. Hoe It Feels [03:47]
06. Fall [03:23]
07. Walk On Water [07:02]
08. She's My Ecstasy [04:10]
09. Make It Alright [03:24]
10. Nightlife [03:50]
11. Do You Know [03:33]
12. Immortal [04:04]
 
Całkowity czas: 43:02
skład:
Mark Fox - vocal, Thom Blunier - guitar, Thomas Muster - guitar, Oli Lindner - bass, Roger Tanner - drums
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
06.11.2007
(Recenzent)

Shakra — Fall

Wydany w 2005 roku album Fall szwajcarskiej formacji Shakra jest jednym z dziesięciu wydawnictw tego zespołu, a historycznie piątym albumem studyjnym. Na nim tez pojawił się nowy wokalista Mark. Sama płyta to mniej więcej godzinny materiał, który najprościej można sklasyfikować jako melodyjny power-metal z końca ubiegłego stulecia. Album jest ciekawy i mimo, że niektóre utwory zawierają podobne frazy słucha się go dobrze, a jeszcze lepiej przy nim jedzie (np. na koncert TOOL w ramach odpoczynku przed muzyczna uczta).

 

Album zawiera dwanaście kompozycji, z których większość to bardzo energetyczne, śpiewne, mocne kawałki. Lubię takie. Nie możemy się spodziewać specjalnie rozbudowanych aranżacji, czy popisów – to nie ta bajka, nie ten gatunek muzyki. Dużo gitar, jeszcze więcej fragmentów solowych i dobrze pracująca perkusja. Świetny, rozpoczynający album Chains Of Temtation to nu-metalowy początek, przechodzący w porządny power-metalowy numer. Dobrze strojone gitary, chórki i drapieżność. W Out Of Control znajdziemy niemal punkową zadziorność i pęd do szybkości – zgodnie zresztą z tytułem. All Or Nothing rozpoczyna się spokojnie, akustycznie i choć później utwór trochę się rozrasta, jest jednym z tych, przy których warto się zatrzymać na dłużej. Jest w nim jakiś specjalny klimat. How it Feels to nastrojowa ballada, trochę w stylu Scorpions (Send Me An Angel) , ale ze zdecydowanie mniejszym ładunkiem emocjonalnym. Tytułowy Fall to mocne bębny i prawie akustyczny podkład pod wokal w zwrotkach, oraz mocno przesterowane gitary jako dodatek w refrenie. Walk On Water to drapieżność bijąca od pierwszego taktu, w zasadzie idealny do skoku na bungee z prześliczną solówka gitary. Do tego długa partia instrumentalna i interesujące, nagłe przejście a utwór niela akustyczny. She’s My Ecstasy to znowu świetny, mocny utwór – och znam ja jedną taką, której mógłbym tę piosenkę zadedykować. Bardzo mi się spodobał podkład gitarowy i linia basu. Make It Alright nie wnosi niczego do albumu, najwięcej jest tu chyba zapożyczeń z innych utworów. Nightlife to klasyczne spojrzenie na power-metalowe utwory z końca dwudziestego wieku – niemalże klasyka (choć może to słowo w tym kontekście zakrawać może o profanację), ale maidenowa solówka wnosi odrobinę lepszy klimat do utworu. Album zamyka Immortal, który jest lekkim, balladowym, uspokajającym utworem. Idealne na wyciszenie i odpoczynek po POWERZE jaki zaprezentowali muzycy.

 

O uznaniu zespołu w świecie mogą świadczyć wspólne trasy m.in. z Hammerfall, Stratovarius, Guns ‘N Roses, Iron Maiden, Great White czy w końcu Uriah Heep. Warto sięgnąć po ten album.

 
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.