ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Statues Cry Bleeding ─ Visions and Cures w serwisie ArtRock.pl

Statues Cry Bleeding — Visions and Cures

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2004
 
1. ...of No Name and Form
2. Feeling of a Cut Tongue
3. The Study of Leaves
4. Hard Mentality
5. Seven Theories /
 
Całkowity czas: 16:50
skład:
Mykl - wokal, Steven - gitara, John - gitara, James - bas, Ryan - perkusja
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 1, ocena: Arcydzieło.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
28.12.2004
(Gość)

Statues Cry Bleeding — Visions and Cures

Ten młody amerykański zespół będzie kiedyś rewelacją. Dla mnie co prawda już jest rewelacją, a to za sprawą EP-ki Visions and Cures, która totalnie rozsmarowuje, ale świat ma ich dopiero poznać, między innymi dzięki tej recenzji. Wyobraźcie sobie połączenie emocjonalnego śpiewania z hardcore'owym uderzeniem, doprawionym odrobiną grind-core'a, death metalu, pokaźną dawką alternatywy i całej masy innych gatunków. Z tego wszystkiego składa się muzyka Statues Cry Bleeding. Debiutancki materiał, zawierający 5 kawałków potrafi przyłożyć jak mało co.

Bardzo kompleksowa to muzyka, mieniąca się potężnym ładunkiem energii, pozytywnej agresji i czadu. Jednocześnie cały czas nad krążkiem unosi się jakiś trudny do zdefiniowania powiew melancholii. Dużo tu zakrętów, zmian tempa, jakieś szaleńcze wstawki gitarowe, oszałamiająca praca bębnów, przywodząca na myśl dokonania zespołu Mastodon, a wszystko to jest podlane sosem Dillingerowo-Sikthowym. Nie od parady wspominam tu tę ostatnią grupę, której również debiutancki album wszedł przebojem w moje zestawienie płyt wszechczasów. Statues Cry Bleeding jest stylistycznie bardzo blisko Sikth. W sumie można by powiedzieć, że to ten sam gatunek. Taki, powiedzmy sobie, progresywny i technicznie zaawansowany metalcore. Każdy kawałek jest taką małą muzyczną perełką a wszystkie razem stanowią wybuchową całość. Doprawdy znakomita to muzyka i choć płytka trwa tylko niecałe 17 minut, to chciałbym żeby takich króciutkich acz bardzo intensywnych kawałków muzyki było więcej.

Aż dziw bierze ile się w podziemiu wykluwa zespołów, które przy odpowiednim nakładzie pracy mogą w krótkim czasie stać się jednostkami wybitnymi. Tak stało się z Sikth, podobnie powinno być ze Statues Cry Bleeding. Niestety cały nakład krążka został już wyprzedany. Ale nie ma tego złego. W związku z tym przykrym faktem zespół postanowił podzielić się swoją twórczościa ze słuchaczami w sposób niekonwencjonalnie otwarty. Cała EP-ka jest dostępna do ściągnięcia pod tym adresem: http://www.hxcmp3.com/bands/345/. I choć czasem są problemy z dobiciem się do tej strony, to gdy działa, można ściągać muzykę do woli. Myślę iż nie ma na co czekać, Statues Cry Bleeding pokazują jak należy tworzyć swego rodzaju melancholijna ekstremę. Oby więcej takich wynalazków.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.