ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Lang, Yogi ─ 4 Songs Live  w serwisie ArtRock.pl

Lang, Yogi — 4 Songs Live

 
wydawnictwo: Gentle Art Of Music 2020
 
1. Move On
2. A Way Out Of Here
3. Shine On Me
4. I’ll Be There For You
 
Całkowity czas: 26:51
skład:
Yogi Lang - vocals, keyboards
Torsten Weber - guitars
Markus Jehle - keyboards
Marc Turiaux - drums
Kalle Wallner - bass
Caroline von Brünken - backing vocals
Bine Heller - backing vocals
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
18.05.2020
(Recenzent)

Lang, Yogi — 4 Songs Live

W miniony piątek premierę miało koncertowe wydawnictwo wokalisty RPWL, Yogiego Langa, zatytułowane 4 Songs Live. Co ciekawe, rzecz ukazała się tylko na… YouTube i tylko w takiej formie jest i będzie dostępna. To na swój sposób odpowiedź na te covidowe czasy, z drugiej jednak strony pamiętajmy, że to nie pierwsze tego typu wydawnictwo niemieckiej stajni Gentle Art Of Music. W 2017 roku opublikowała ona w takiej formie koncert Blind Ego — Live At Logo Hamburg. Teraz także 4 Songs Live ma swój katalogowy numer [GAOM066) i dumnie widnieje wraz z okładką w wykazie wydawnictw na stronie wytwórni.

To w zasadzie drobiażdżek - jak mówi już tytuł, tylko cztery piosenki i 27 minut muzyki. Jednak to na swój sposób rarytas, wszak Yogi Lang koncertuje niezwykle rzadko. W listopadzie ubiegłego roku zagrał pięć koncertów promujących wydany w tym czasie drugi solowy album A Way Out Of Here. Jeden z nich odbył się w klubie De Cacaofabriek w holenderskim Helmond (w tym samym miejscu powstało koncertowe DVD, RPWL Plays Pink Floyd’s - The Man And The Journey). Artysta zebrał wówczas pełny skład koncertowy, do którego wszedł silny zaciąg z RPWL: Markus Jehle na klawiszach, Marc Turiaux za perkusją i Kalle Wallner na… No właśnie, nie na gitarze! Tym razem ceniony wiosłowy RPWL i Blind Ego gra na basie i co ciekawe, nie wykonuje nawet solowej partii w I’ll Be There For You, którą gościnnie zagrał na albumie studyjnym. Godnie jednak zastępuje go równie przebojowy i sprawny Torsten Weber. Na uwagę zasługuje również wokalny występ dwóch pań - Caroline von Brünken i Bine Heller, a szczególnie ich popis we wspomnianym I’ll Be There For You.

Na 4 Songs Live otrzymujemy wybór utworów tylko z  A Way Out Of Here, trzech otwierających płytę i jednego ją kończącego. Muzyka Langa niezbyt daleko odbiega od dokonań jego macierzystej formacji. Spokojne, majestatyczne, lekko „uprogowione” utwory, okraszone do tego jego głosem, nie pozwalają zapomnieć o niemieckim kwartecie. Z drugiej strony, żywszy utwór tytułowy, A Way Out Of Here, nieco odstaje oferując bardziej blues-rockowe klimaty.

Całość została zgrabnie i profesjonalnie zarejestrowana przy użyciu kilku kamer, ma też bardzo dobre brzmienie. Na scenie nie dzieje się może zbyt wiele a jedyną scenografią jest wielki ekran z okładką płyty, niemniej ogląda się to wszystko bardzo przyjemnie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wkrótce koncert ten ujrzy światło dzienne w całości i to na fizycznym nośniku.   

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.