ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Keep Rockin' ─ Into The Unknown w serwisie ArtRock.pl

Keep Rockin' — Into The Unknown

 
wydawnictwo: Lynx Music 2013
dystrybucja: Rock Serwis
 
1. The Leaves [2:45]
2. Powerless [8:01]
3. Passing [4:09]
4. Traces Of The Past [4:31]
5. My Destiny [4:51]
6. I Was Just Feeling Sorrow [5:21]
7. Seven Past Midnight [5:51]
8. The Treason [6:08]
9. Awakening [4:10]
10. My Blood – Your Tears [8:32]
 
Całkowity czas: 54:43
skład:
Marcin Wojciechowski – wokal
Remigiusz Bregier – gitara
Piotr Majerski – gitara
Grzegorz Janicki – klawisze
Aleksander Kruszewski – bas
Janusz Janicki – perkusja
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,4
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,51

Łącznie 61, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
26.06.2013
(Recenzent)

Keep Rockin' — Into The Unknown

Debiutancki album kapeli, której korzenie sięgają włocławskiego grodu. Fakt wypomnienia tegoż pochodzenia nie jest tu przypadkowy, bowiem na albumie Into The Unknown nie tylko usłyszymy muzyków z innych wywodzących się z Kujaw grup - takich jak Quidam, czy After… - ale i dostrzeżemy wśród licznych podziękowań znajome nazwiska z wyżej wspomnianych składów. Cóż, najwyraźniej Keep Rockin’ dołączył do całkiem sporej kujawskiej, progresywno - rockowej rodzinki.

A skoro o rodzinnych konotacjach mowa. Gitarzystą Keep Rockin’ jest brat muzyka After… - Czarka Bregiera – Remigiusz, autor zdecydowanej większości muzyki na tym albumie, tłumaczeń a nawet jednego z tekstów. Dotychczas bardziej znany z Bregierów pojawia się tu gościnnie w jednym numerze, podobnie jak Zbigniew Florek z Quidamu, udzielający się na klawiszach w czterech kompozycjach (on też zarejestrował materiał w Islands Studio).

Co gra Keep Rockin’? No a co może grać?! Rocka drodzy państwo. No dobra, od „dokładki” prog też tu nie uciekniemy, niemniej muzycznych szufladek, do których zaglądają artyści w poszczególnych numerach, jest tu zdecydowanie więcej. Zacznijmy jednak od pryncypiów – pewnych stałych, których się trzymają. Włocławianie stworzyli na swoim debiucie kawałek solidnego, profesjonalnie zagranego rocka bez kompleksów, z dużą dozą dobrej i bardzo dobrej melodii. Lubią przy tym szeroko operować kontrastem. W wielu kompozycjach, mających z pozoru balladową formę, potrafią mocniej szarpnąć za struny i zaserwować siarczysty riff (np. Powerless, czy promujący ten krążek Seven Past Midnight). W efekcie tego płyta, na której królują raczej średnie tempa i lekko nostalgiczno – melancholijny nastrój z debiutu After.. Endless Lunatic, wcale nie nuży. Bo w kilku miejscach muzycy – wykorzystując potencjał dwóch gitar – proponują zagrywki unisono w stylu starej dobrej szkoły Wishbone Ash. (Traces Of The Past, My Destiny, Seven Past Midnight). Całość urozmaicają też harmonicznie brzmiące partie wokalne (The Leaves, I Was Just Feeling Sorrow, The Treason). A to nie wszystko, gdyż panowie lubią poflirtować z soczystym hardrockiem (mocny i pędzący do przodu I Was Just Feeling Sorrow i The Treason) i przyłożyć na progmetalową modłę (The Treason, Awakening, My Blood – Your Tears).

Świata pewnie tym debiutem nie zawojują, jednak słychać, że gra im prosto z rockowego serducha. A to chyba jest w tej chwili najważniejsze.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.