ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Underground Fly  ─ Light Is On w serwisie ArtRock.pl

Underground Fly — Light Is On

 
wydawnictwo: selfmade 2010
 
1. I’m Gonna Love You [3:42]
2. Little Rain [5:40]
3. Light Is On [7:12]
4. Paradise [3:32]
 
Całkowity czas: 20:16
skład:
Maverick – vocals, keyboards / Seemoon – electric guitar, backing vocals / Boss – bass / Ratusz - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,5
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 6, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
15.03.2011
(Recenzent)

Underground Fly — Light Is On

Z delikatnym opóźnieniem zabieram się za tę małą płytkę, gdyż miała ona swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Light Is On to EP-ka zapowiadająca kolejny album poznańskiej formacji Underground Fly. Dla pewnego porządku przypomnę, że poznaniacy mają na swoim koncie już dwa studyjne krążki – Your Move – Your Choice (2006) i Awakenings (2008) oraz koncertowy i zarazem akustyczny Between Fiction And Reality – Acoustic Live (2009).

Mini-album zawiera 20 minut nowych dźwięków Podziemnej Muchy podzielonych na cztery premierowe kompozycje. Zostały one zrealizowane w szwajcarskim studio Alzac w Montreaux, a za ich miks i produkcję odpowiadają Marc Champod i Jean – Daniel Favrod – Coune.

Jakie jest to nowe oblicze Underground Fly? Ciekawe i intrygujące. Cieszę się przede wszystkim, że artyści porzucili swój flirt z akustyczno – chóralnym graniem i wrócili do rockowych korzeni, które tak fajnie zaprezentowali na swoim debiucie – jak dla mnie – ich najlepszym albumie. Light Is On pokazuje zespół w bardzo solidnej formie oraz przede wszystkim, różnorodnym i jednocześnie spójnym repertuarze. Całość rozpoczyna energetyczny, rozpędzony do przodu I’m Gonna Love You, przywołujący klimat I Will Follow klasyków z U2 i to w takiej bardziej spontanicznej odmianie rodem z Live At Red Rocks. Drugi w zestawie Little Rain przynosi Underground Fly takie jakie lubię najbardziej – lekko wzniosłe i dramatyczne za sprawą wokalu Mavericka, z nostalgicznym nieco melodycznym motywem, granym przez klawisze. Tytułowy Light Is On to najdłuższa i chyba najlepsza kompozycja w zestawie. Wielowątkowa, łącząca niemalże taneczny rytm z rockowym zgiełkiem oraz bardzo fajnym, klimatycznym refrenem. Gdyby nie to, że UF z artrockiem nie ma nic wspólnego, powiedziałbym, że to najbardziej progresywna rzecz w ich historii! Posłuchajcie zresztą drugiej części utworu, w której artyści zapuszczają się naprawdę w klasyczne rockowe granie, gdzieś tak z okolic lat 70 – tych, podkreślone delikatnie psychodelicznym gitarowym solem. EP-kę zamyka balladowy i nastrojowy Paradise.

Pewnie że w dalszym ciągu słychać gdzieś wspomnianych mistrzów z U2, ale widać też, że muzycy śledzą, co nowego dzieje się w muzycznej rewolucji. A i za siebie też potrafią spojrzeć. Zapowiada się doprawdy ciekawy krążek.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from BloodStainedd with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.