ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Cocker, Joe ─ Hard Knocks w serwisie ArtRock.pl

Cocker, Joe — Hard Knocks

 
wydawnictwo: Columbia 2010
dystrybucja: Sony Music Polska
 
1. Hard Knocks
2. Get On
3. Unforgiven
4. The Fall
5. So It Goes
6. Runaway Train
7. Stay Th Same
8. Thankful
9. So
10. I Hope
 
Całkowity czas: 39:08
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,3
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 9, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
01.11.2010
(Recenzent)

Cocker, Joe — Hard Knocks

Rozpracowując tytuł kolejnego w karierze Joe albumu, można od razu odnieść wrażenie, że nie będzie on opowiadał o rzeczach łatwych, słodkich i przyjemnych ("Hard Knocks" - szkoła życia, lub też "mocne ciosy", przykre doświadczenia). Cocker opowiada o tym, że w życiu trzeba przyjąć kilka takich ciosów, przypominając lata siedemdziesiąte, kiedy to wypadł z muzycznego biznesu, zaczął pić, rozpadł się jego związek - słowem wszystko, co mogło uczynić go jeszcze silniejszym, ukształtować charakter, nauczyć aby się nie poddawać.

10 premierowych utworów zostało wyprodukowanych przez Matta Seletica (m.in. Carlos Santana), nowego producenta współpracującego z Joe. Chciano na tym krążku uzyskać bardzo nowoczesne brzmienie, zachowując jednocześnie klasyczny charakter i styl Cockera. Udało się to, "Hard Knocks" brzmi wyśmienicie, podkreślając wszystkie smaczki zawarte na płycie. Utwory zostały napisane przez ludzi bliskich artyście - specjalnie dla niego. Podobno dostał aż tyle materiału, że trudno się było zdecydować. Przeważają kompozycje w średnich tempach, dość proste i przyjemne. Rytmiczne, do bólu klasyczne momenty jak tytułowy "Hard Knocks" czy "Get On", przeplatane są wrażliwymi, delikatnymi balladami ("Unforgiven", "So It Goes"). Pojawił się także jeden cover ("I Hope" - Dixie Chicks). Joe śpiewa tak jak nas do tego przyzwyczaił - wkładając w to dużo emocji, łącząc balladowe momenty z rockowymi hiciorami, prezentując swoją niesamowicie rozpoznawalną chrypę. Podobno jedyny sekret takiej barwy to... 2 paczki fajek dziennie i picie po nocach. Klasyczna rock'n'rollowa formuła.

Całość materiału dryfuje gdzieś na granicy akwenów opisanych jako blues-rock, pop, modern soul. Trudno mi jednoznacznie go ocenić, bo mimo że nie przynosi żadnych niespodzianek, nie zaskakuje właściwie niczym, to nadal słucha się tego po prostu bardzo przyjemnie. Niewątpliwie jest to trochę odświeżany kotlet, ale wydaje mi się, że od muzyki ważniejsze są tutaj teksty. Nie zdradzam dokładnie ich treści, bo to sama przyjemność "przestudiować" "Hard Knocks" po swojemu. Zapewne starsi fani znajdą tutaj nieco więcej mądrości, niż młodzież. I chociaż zaliczam się raczej do tych drugich, to nowy album Cockera działa na mnie w sposób nadspodziewanie pozytywny. 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.