ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Pendragon ─ Concerto Maximo w serwisie ArtRock.pl

Pendragon — Concerto Maximo

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2009
 
1. Walls Of Babylon
2. A Man Of Nomadic Traits
3. Wishing Well
4. Eraserhead
5. Total Recall
6. Nostradamus
7. Learning Curve
8. Breaking The Spell
9. Sister Bluebird
10. Shadow
11. The Freak Show
12. The Voyager
13. It’s Only Me
14. Masters Of Illusion
15. The King Of The Castle
16. And We’ll Go Hunting Deer
17. Queen Of Hearts
Also includes: Interview
Biography
Discography
Photo gallery
Desktop images
Weblinks
Dolby Digital 5.1 Surround Sound
 
Całkowity czas: 189
skład:
Nick Barrett - vocals, guitars, keyboard programming / Peter Gee - bass guitar / Clive Nolan - keyboards, backing vocals / Scott Higham - drums, backing vocals
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,2
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,17
Arcydzieło.
,11

Łącznie 36, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
17.05.2009
(Recenzent)

Pendragon — Concerto Maximo

Słodki Jezu (!) – zawoła niejeden. A któreż to już DVD kapela Nicka Barretta zarejestrowała w naszym pięknym kraju?! Oj, było tego trochę. Wszak już w 1996 roku zapisano dla potomności krakowski występ Pendragonu, który początkowo ukazał się w formacie VHS, a w 2002 roku jako wydawnictwo DVD zatytułowane „Live At Last… And More”. A potem, w 2006 roku, zaczął się „śląski tryptyk”, czyli seria koncertów rejestrowanych w Teatrze Wyspiańskiego. Najpierw było wydawnictwo „And Now Everybody To The Stage…” z zapisem koncertu promującego krążek „Believe”, potem „Past And Presence”, wydany rok później, z występem z okazji 21. rocznicy ukazania się albumu „The Jewel”. No i teraz dostajemy najświeższe oblicze tej, co by nie napisać, neoprogresywnej legendy. Jednym słowem – nasłodził Metal Mind ostatnimi laty kibicom Barretta. Czy warto zatem raz jeszcze wysupłać niemały grosz na kolejny pendragonowy koncert? Warto. I to z paru powodów.

Po pierwsze – artyści promowali, na rejestrowanym 13 października 2008 roku koncercie, ostatni, bardzo dobrze przyjęty album „Pure”. I to z niego usłyszymy tu, po raz pierwszy w wersjach „live”, trzy kawałki („Eraserhead”, „The Freak Show”, It’s Only Me”).

Po drugie – setlista zawiera „najklasyczniejsze z klasycznych” i „najpiękniejsze z pięknych” utwory, jakich dorobiła się ta grupa na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat i... wbrew pozorom, tylko kilka z nich znalazło się na wcześniejszych wydawnictwach DVD. Do tego, te znane, uzupełnione są rzadko granymi perełkami w postaci choćby „Learning Curve”, „Sister Bluebird” czy „The King Of The Castle”.

Po trzecie wreszcie – Pendragon prezentuje się tu z kolejnym perkusistą na pokładzie. Kolejnym i… najlepszym! Wierzcie mi, Scott Higham, bo o nim mowa, dodaje muzyce Pendragonu zupełnie nowego oblicza, większego kopa i feelingu. Podobnie pewnie myślał realizator tego nagrania, który ujęcia pokazujące Highama, wybierał nader często (w przeciwieństwie do wielu innych koncertów, podczas których o siedzącym z tyłu bębniarzu jakby zapominano). Bo Higham tu szaleje, podśpiewuje, robi zabawne miny, zachęca do klaskania i… gra, jakby absolutnie nic innego w życiu nie robił.

W dodatkach tym razem bez szaleństw. Oprócz obowiązkowych biografii, dyskografii, galerii, tapet, linków i loga dostajemy wywiad z Barrettem. Ciekawie zrobiony, bo przeplatany rozmowami z innymi członkami grupy i nie tylko, za kulisami „Śląskiego”. Artyści zachwycają się miejscem rejestracji, opowiadają o nerwach z nią związanych a Nolan, bez większego zakłopotania odpowiada, które to już jego DVD nagrywane na deskach Teatru Wyspiańskiego (wiecie które?). No i nie możecie przegapić wędrówki Barretta po kuluarach, w tym spotkania z szefem… Metal Mindu oraz odwiedzin garderoby, w której Nick prezentuje „pendragonowe menu”.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.