ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Townsend, Devin ─ Synchestra w serwisie ArtRock.pl

Townsend, Devin — Synchestra

 
wydawnictwo: InsideOut Music 2006
 
1. Let It Roll [2:52]
2. Hypergeek [2:20]
3. Triumph [7:08]
4. Babysong [5:30]
5. Vampolka [1:36]
6. Vampira [3:27]
7. Mental Tan [2:15]
8. Gaia [6:03]
9. Pixillate [8:17]
10. Judgement [5:55]
11. A Simple Lullaby [7:09 12. Sunset [2:31]
13. Notes From Africa [7:42]
14. Hidden Track: Sunshine And Happiness [2:35]
 
skład:
Devin Townsend - vocals, guitars, programming; Brian Waddell - guitar; Ryan van Poederooyen - drums; Mike Young - Bass, Tuba, Stand-up bass; Dave Young - Keyboards, Grand Piano, Hammond, Mandolin, all guitars in Sunshine;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,3
Album jakich wiele, poprawny.
,2
Niezła płyta, można posłuchać.
,5
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,6
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,6
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,6
Arcydzieło.
,19

Łącznie 49, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 8++ Arcydzieło.
01.05.2006
(Gość)

Townsend, Devin — Synchestra

Mam zaszczyt przedstawić, jedną z najlepszych, najbardziej szalonych projektow tego kanadyjskiego artysty. Bowiem Synchestra jest tym, czego oczekuje się po muzyce progresywnej - posiada zarowno moc, jak i smak. Pełna zwariowanych brzmień, genialnych, porywających riffow i pięknych klimatycznych dźwiękow.

Początek płyty - spokojny, melodyjny utwor "Let It Roll" szybko przechodzi w świetny "Hypergreek" zabierający nas w podroż wśrod niesamowitych łamańcow gitarowych, zmian tempa i napięcia w oczekiwaniu - co będzie dalej?

Dalej - jest tylko coraz lepiej. Utwor "Triumph" - porywający riff, wokal oddający nastroj radości. Dodatkowo w tle słychać świetny bas w wykonaniu Mika Younga i klawisze Dava Younga uzupełniające utwor. Całość doprawiona nutką szaleństwa i wspaniałymi solowkami Townsenda. Pozniej kolejne kompozycje DTB wbijają słuchacza w ziemię, i na dłuższy czas nie pozwalają mu się z niej wydostać.

Cały album to niesamowita mieszanka rożnych gatunkow - począwszy od psychodelicznego rocka, przez elementy heavy metalu, aż do mocnego progresywnego metalu. Głos Townsenda oscyluje między spokojnym śpiewem, a czasami wrecz krzykiem, ocierając się nie raz o growl. Płyta pełna jest szybko wpadających w ucho utworow takich jak "Vampira" czy "Gaia" ktore bez większych przeszod mogłyby stać się hitami. Synchestra jest także albumem nieswykle radosnym i wesołym, świadczą o tym utwory "Babysong" oraz niesamowita "Vampolka". Zwariowany zespoł kanadyjczyka porywa słuchacza zaczarowanymi melodiami, elektryzującymi riffami, klimatycznym graniem, jakiego mogliby mu wszyscy pozazdrościć. Utwory raz już zasłyszane, bardzo mocno zapadają w pamięc. DTB hiptotyzuje słuchacza wprawiając go w osłupienie.

Synchestra jest nowoczesnym progresywnym albumem, pełnym radości, niespodzianek, pozbawiona rutyny. Płytą niepowtarzalną, niesamowicie żywą, soczystą, oryginalną. A największym jej atutem jest to, że mimo iż słucha się jej cały czas, to wciąż chce się jeszcze - nie znudzi się prędko:). Jeżeli więc, mamy zamiar kupić dobry album z ktorego słuchania, czerpać będziemy długo czystą satysfakcję, to serdecznie polecam:). Płyta jest warta swojej ceny.
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.