ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Talisman ─ Five Man Live w serwisie ArtRock.pl

Talisman — Five Man Live

 
wydawnictwo: Frontiers Records 2005
dystrybucja: Mystic
 
CD 1
1. Break Your Chains
2. Color My XTC
3. Fabricated War
4. Mysterious
5. Skin on Skin
6. Tears in the Sky
7. Crazy
8. In Make Believe
9. Scream of Anger
10. If Only You Would Be My Friend
11. Break It Down Again
12. I�ll Be Waiting
13. NJBBWD
14. Outta My Way
15. Fredrik Akesson Solo
16.. Standing on Fire
17. I Don't Know
czas: 69:45

CD 2
1. Break Your Chains
2. Color My XTC
3. Fabricated War
4. Tears in the Sky
5. Crazy
6. Break It Down Again
7. Mysterious
8. Standing on Fire
9. In Make Believe
10. I'll Be Waiting
czas: 43:23
 
Całkowity czas: 113:08
skład:
JEFF SCOTT SOTO- lead & backing vocals; MARCEL JACOB - bass, rhythm guitars, acoustic; JAMIE BORGER - drums, percussion; FREDRIK AKESSON - lead & rhythm guitars; HOWIE SIMON - lead & rhythm guitars;
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 5 Album jakich wiele, poprawny.
19.10.2005
(Recenzent)

Talisman — Five Man Live

Talisman jest dość znanym szwedzkim hard rockowowym zespołem, z bardzo dobrym składem. Wymieńmy tylko Jeffa Scotta Soto na wokalu, czy Fredrika Akessona na gitarze. "Five Men Live" to podwójny album koncertowy, świętujący 15 lat istnienia zespołu. Ja oczywiście, hard rockowy laik, z muzyką Talisman spotkałem się raz, ale to było dawno i nieprawda. Z chęcią posłuchałem tych dwóch płytek, bo nie dość, że uwielbiam (kolekcjonuję) krążki live, to jeszcze nadarzyła się doskonała okazja, aby poznać dobrze twórczość kapelki.

CD1, czyli "Live At Club Mondo Stockholm 2003", jest zapisem dłuższego z koncertów. 17 kawałków, sporo muzyki i świetnej zabawy. Charyzmatyczny frontman, niezła sekcja i gitarzysta wirtuoz, tak w skrócie można opisać Talisman. Nie grają zbytnio odkrywczej muzyki, jednak nie ma mowy o nudzie. Zmiany tempa, liczne solówki, chóralne refreny, to i tak bardzo dużo jak na taki gatunek jak hard rock. Szczególnie podobają mi się takie utwory jak "Break Your Chains", "Color My XTC", czy "Skin On Skin". Panowie na własnym podwórku czują się bardzo dobrze, a ja mam szczęście, że Soto nawija po angielsku (zakomunikował m.in. to, że nagrywają DVD), bo mam szansę coś zrozumieć. Publika, nieliczna, przyjęła ich bardzo dobrze, bawiąc się wybornie. Oczywiście, nie ma tu mowy o misterium jak na koncertach gigantów rocka/metalu, nie ma kilkutysięcznego śpiewającego tłumu, ale te kilkaset osób, zapewne "pod wpływem", zapamiętało ten wieczór na długo. Mnie udało się nie zasnąć, a nawet sobie przytupnąłem nogą gdzieniegdzie, co uważam za duży plus wydawnictwa, hehe.

Drugi występ, o wiele krótszy (10 kawałków), został zarejestrowany podczas "Sweden Rock Festiwal" w 2003 roku. Ludzi jest o wiele więcej, to i słychać ich oklaski, pokrzykiwania, śpiewy. Z tego powodu wolę właśnie ten krążek. Pojawiły się moje ulubione (już) "Break Your Chains", "Color My XTC", czy "Standing On Fire". Duże wrażenie zrobił na mnie duet Howie Simon-Fredrik Akesson. Wymiatają na gitarach aż miło. Solówki, smaczki, trudne zagrywki, mocne riffy – to wszystko tutaj znajdziemy.

Podsumowując; dostaliśmy 2 troszeczkę inne koncerty, z czego na wyróżnienie zasługuje ten z czerwca 2003, pochodzący ze szwedzkiej edycji "Rock Festiwal". Czuć klimat hard rockowych "spotkań" (bo koncertami na wielką skalę trudno to nazwać), szaleństwo i luz. Wydawnictwo warte polecenia fanom gatunku, a inni też nie powinni czuć się zawiedzeni.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.