ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 22.02 - Warszawa
- 23.02 - Kraków
- 22.02 - Wrocław
- 23.02 - Poznań
- 24.02 - Bydgoszcz
- 25.02 - Warszawa
- 23.02 - Częstochowa
- 24.02 - Łódź
- 01.03 - Wrocław
- 24.02 - Wrocław
- 25.02 - Chorzów
- 01.03 - Kraków
- 07.03 - Wschowa
- 08.03 - Zielona Góra
- 09.03 - Szczecin
- 10.03 - Gorzów
- 24.02 - Przybysławice
- 25.02 - Poznań
- 27.02 - Łódź
- 29.02 - Łódź
- 29.02 - Wrocław
- 01.03 - Gdańsk
- 01.03 - Sopot
- 01.03 - Bydgoszcz
- 08.03 - Kraków
- 08.03 - Gdynia
- 09.03 - Warszawa
- 10.03 - Przeciszów
- 09.03 - Kraków
- 10.03 - Lublin
 

felietony

17.09.2004

Indukti

"Muzyka, którą tworzą hipnotyzuje, paraliżuje, nie pozwala się oderwać, wręcz wprawia w hipnotyczny trans. Długie, dobrze rozbudowane utwory, ciekawe aranżacje, bogactwo brzmień uzyskiwane za pomocą rozmaitych efektów i form artykulacji, niesamowita ekspresja i perfekcja wykonania. Powalający ciężar gitar, nieziemskie rytmy perkusji i psychodeliczne skrzypce... wszystko to sprawia, że słuchacz zostaje wciągnięty w magiczny świat muzyki, porusza się w dziwacznych przestrzeniach, w labiryncie szamoczących się rytmów, wszechogarniającego mroku...".

INDUKTI to indukcja pięciu umysłów, muzyczny konglomerat mający na celu pobudzanie wyobraźni, wywoływanie wyjątkowych doznań i niepowtarzalnych emocji.

Muzyka Indukti przypomina starcie żywiołów. Najeżone pętle gitar i labirynty szamoczących się rytmów do wtóru z ulatującym jękiem skrzypiec i hipnotycznym basem, potrafią porwać wyobraźnię i miotać nią zapamiętale. A kiedy wybrzmią nic nie zdaje się być takie jakim było. Indukti to żywioł zrodzony z młodzieńczych fascynacji Karmazynowym Królem i ideą "uporządkowanego chaosu", którego oblicze ze skrzypkiem Davidem Crossem, zdawało się być najbliższe jej spełnienia. Jednak Indukti nie ogranicza się do grzebania na zalatującym naftaliną strychu. Rozbudowane harmonicznie konstrukcje, wyrosłe ze wspomnianych fascynacji, wzbogacone są o nowatorskie brzmienia oraz podziały rytmiczne charakterystyczne dla dokonań z kręgu math-rocka, stanowiąc niejako pomost pomiędzy tradycją, a współczesnym obliczem inteligentnego rocka. Siła tej muzyki wbija w ściany, ale nie brak w niej miejsca na klimat i przestrzeń.
     Debiutancka płyta warszawskiego kwintetu powstała przy gościnnym udziale Mariusza Dudy, wokalisty zespołu RIVERSIDE oraz harfistki Anny Faber. Tę płytę powinien znać każdy szanujący się fan rocka.


Tak muzykę Indukti opisują fani.

W obecnym składzie INDUKTI istnieje od 3 lat. Przez ten czas zagrali kilkadziesiąt koncertów, zwyciężyli pierwszą edycję Big Star Festival, zostali laureatami zeszłorocznych Rockowych Ogródków w Płocku oraz Festiwalu Voyage51. Utwory zespołu ukazały się na kilku składankach: "Polish Prog-Metal vol.1", "Polski Art.-Rock vol. 3" oraz na nieoficjalnym wydawnictwie "Myrtwa", które zostało bardzo ciepło przyjęte przez fanów.

 
Indukujące umysły to:

Wawrzyniec Dramowicz - pulsujący motor zespołu, generator trzasków i szelestów - perkusista, absolwent studiów muzycznych na kanadyjskim Uniwersytecie McGill w Montrealu, muzyk orkiestry Sinfonia Varsovia, Filharmonii Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji, były muzyk Montrealskiej Orkiestry Symfonicznej.

Ewa Jabłońska - konstruktor melodii, kreacja napięcia – skrzypce, współzałożycielka zespołu. Absolwentka szkoły muzycznej, doświadczenie symfoniczne, muzyk sesyjny, uczestnik takich projektów jak: Halucyna, Vein, Robot i Kokszoman.

Piotr Kocimski - regulator mocy, budowniczy przestrzeni dźwiękowej - gitara, instrumenty etniczne, absolwent szkoły muzycznej, psycholog, współzałożyciel zespołu. Muzyk udzielający się gościnnie w innych projektach, były członek założyciel formacji Vein.

Maciej Jaśkiewicz - riffhipnotyzer, matematyk dźwięku - gitara, muzyk spontaniczny, inżynier. Wcześniej udzielał się w projektach metalowych (m.in. Klinika Psychiatryczna).

Maciej Adamczyk - generator transu, tąpnięć, kontrapunkty basowe – gitara basowa, kontrabas, muzyk udzielający się w wielu projektach (Bajkonur, Namaste), samouk po szkole muzycznej.


Aktualnie INDUKTI kończy pracę nad debiutancką płytą, na której gościnnie zaśpiewał Mariusz Duda (Riverside), a na harfie zagrała znana polska harfistka Anna Faber. Nagrania realizowane są w TR Studios w Warszawie. W celu zachowania jak największej ilości spontanicznej energii  i naturalności, która towarzyszy koncertom Indukti nagrania rejestrowane są na tzw. „setkę”. Jednocześnie zespół postanowił wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą praca w studio. Utwory zostaną wzbogacone ciekawymi efektami dźwiękowymi, rozszerzonym instrumentarium oraz gościnnym udziałem zaprzyjaźnionych muzyków.  Wszystko to spowoduje, że do rąk słuchaczy ambitnej, niebanalnej muzyki, trafi bardzo ciekawy
i wyjątkowy w swoim rodzaju krążek. Płyta ukaże się we wrześniu 2004 roku nakładem wydawnictwa OFFMusic.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.