ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Sutherland, Kiefer ─ Down In a Hole w serwisie ArtRock.pl

Sutherland, Kiefer — Down In a Hole

 
wydawnictwo: Ironworks Records 2016
 
1.Can't Stay Away
2.Truth In Your Eyes
3.I'll Do Anything
4.Not Enough Whiskey
5.Going Home
6.Calling Out Your Name
7.My Best Friend
8.Shirley Jean
9.All She Wrote
10.Down In a Hole
11.Gonna Die
 
Całkowity czas: 44:47
skład:
Kiefer Sutherland - śpiew, gitary
Jude Cole - gitara basowa, instrumenty klawiszowe
Jim Cox - instrumenty klawiszowe
Florian Ammon - bębny
Jason Wade - gitary
i inni
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
07.07.2018
(Recenzent)

Sutherland, Kiefer — Down In a Hole

Kiefera Sutherlanda trudno nie szanować. Nie dość, że skutecznie wyszedł z cienia słynnego ojca, pojawiając się na srebrnym ekranie w kilku znaczących obrazach to do tego doszedł do dość eliarnego grona aktorów, którzy  w wolnych chwilach spełniają się również muzycznie.

Początek pobrzdąkiwania Kiefera miał miejsce około 2002 roku kiedy to on oraz jego fumfel – Jude Cole założyli wytwórnię Ironworks Records, mającą na celu promowanie niszowych artystów. Sutherland wprawdzie wycofał się z biznesu kilka lat później, lecz z Cole’m nadal się trzymał, podsyłając mu kilka utworów na potrzeby wytwórni z przeznaczeniem dla innych wykonawców. Jude jednak (jak ostatecznie miało okazać skutecznie) zachęcać Kiefera do dalszego komponowania. Z czasem uzbierało się wystarczająco materiału na cały krążek, który ostatecznie Sutherland postanowił wypuścić pod własnym nazwiskiem.

Obiektywnie uznać trzeba, iż „Down In a Hole” to trzy kwadranse, przemyślanej, zgrabnej muzyki na poziomie. Nie przesadnie ambitnej, ani górnolotnej, lecz skutecznie umilającej czas.

Zaczyna się od „Can’t Stay Away” z mocną sekcją rytmiczną i southern-rockowym zacięciem. „Truth In Your Eyes” wydaje się nieco bardziej taneczny, ale za to Kiefer fajnie szorstko tutaj śpiewa i linia melodyczna jest w ogóle bardzo przyjemna. Akustyczny wypad w okolice twórczości Bruce’a Springsteena zafundowano w „I’ll Do Abything”, a w podobny deseń (aczkolwiek słabiej) prezentuje się „Not Enough Whiskey”, będący wyraźnym ukłonem w kierunków klasyków country. Z akustycznych i sennych klimatów to już zdecydowanie lepiej wypada „Calling Out Your Name” z ciekawie zbudowaną dramaturgią. Dalej też jest dobrze, gdyż przekonują zarówno nieco mainstreamowy (lecz w ostatecznym rozrachunku pozytywny) „Going Home” i balladujący „My Best Friend” z sympatycznymi żeńskimi chórkami i przesiąkniety klimatem „The Ballad Of John Henry” Joe Bonamassy – „All She Wrote” i bluesujący na ostrzejszą nutę tytułowy „Down In a Hole”.

Zasilanie wyraźnie spada jedynie przy folkującym na nieco dziwny sposób (niby to amerykański, niby irlandzki) „Shirley Jane”, prowadzonym w wyjątkowo niemrawy sposób, gdyż nie ma tu ani muzycznej mocy, ani jakiegokolwiek emocjonalnego przekazu. Taka troszkę strata czasu i energii.

Na koniec pozostał nieco mroczny i niepokojący „Gonna Die”, brzmiący nieco bardzo szorstko niż poprzednie kompozycje na krążku; gitary ciekawie zagęszczają tutaj klimat, pozwalając głosowi Kiefera umiejętnie wkomponować się ciekawie brzmiącą całość. Cóź, kto wie, czy to aby nie najciekawszy fragment na płycie...

„Down In a Hole” to pozycja niezwykle ciekawa i ujmująca. Zwinność jaką Kiefer (który nie miał wcześniej styczności ze studiem nagraniowym) potrafił się odnaleźć w muzycznym świecie na pewno imponuje. Album wypełnia zestaw prostych kompozycji, którym nie można odmówić ani nośności, ani pomysłowości. Całość wypada interesująco, przedstawiając  Sutherlanda juniora jako człeka o wielu talentach.

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.