ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Aynsley Dunbar Retaliation, The ─ Doctor Dunbar's Prescription w serwisie ArtRock.pl

Aynsley Dunbar Retaliation, The — Doctor Dunbar's Prescription

 
wydawnictwo: Columbia 1969
 
1.Change Your Low Down Ways [2:23]
2.The Fugitive [4:36]
3.Till' Your Lovin' Makes Me Blue [4:52]
4.Now That I've Lost You [3:30]
5.I Tried [2:48]
6.Call My Woman [3:10]
7.The Devil Drives [2:42]
8.Low Gear Man [2:55]
9.Tuesday's Blues [3:35]
10.Mean Old World [3:05]
 
skład:
Victor Brox - śpiew, gitara rytmiczna,instrumenty klawiszowe
John Moorshed - gitara prowadząca
Alex Dmochowski - gitara basowa
Aynsley Dunbar - bębny, instrumenty perkusyjne
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
02.06.2018
(Recenzent)

Aynsley Dunbar Retaliation, The — Doctor Dunbar's Prescription

Mówisz Aynsley Dunbar - myślisz hard rock. W końcu z kolaboracji z kilkoma znaczącymi postaciami tego nurtu jest najbardziej kojarzony: Whitesnake, UFO, Journey. Na pewno mniej z takimi ludźmi jak David Bowie, Frank Zappa, czy Jeff Beck. A jeszcze mniej ze swoich własnych grup: Retaliation i Blue Whale.

A historia liverpoolczyka mogła potoczyć się zupełnie inaczej, legenda bowiem głosi, iż Hendrix formując swoje Experirnce miał niemały ból głowy czy postawić na Dunbara, czy Mitch Mitchela. Podobno zadecydował rzut monetą, kiedy Jimi’emu skończyły się pomysły jak rozstrzygnąć swój dylemat.

Niemnniej Dunbar po tym przez chwilę pobujał się u Mayalla i Becka po czym postanowił popracować na własny rachunek. Retaliation doczekał się kilku wydawnictw; drugi w dyskografii „Doctor Dunbar’s Prescription” jest według najlepszym jakie formacja wypuściła

Właśnie to blues stał się bazą wypadową działalności Retaliation. Żadnych przyciężkawych wypadów tudzież  pokręconych i przesadnie pokomplikowanych wariacji.

Już „Change Your Low Down Ways” miło i luźno się buja; fajne bębny, świetna gitara prowadząca i sympatyczne tempo. Troszkę bardziej rasowo – coś w stylu wczesnego Ten Years After – robi się w „The Fugitive” i „I Tried”. Niezwykle sennie brzmi „Till Your Lovin’ Makes Me Blue”, a zwłaszcza akustyczny i bardzo garażowy “The Devil Drives”. Troszkę bezpłciowo wypada „Now That You’ve Lost Me” B.B. Kinga, ale na szczęście całość ratuje całkiem zgrabna gitarowa solówka. Fajnego pałera mają i „Call My Woman” i troszkę bardziej tradycyjny „Low Gear Man”. Napięcie spada w dość niemrawym „Tuesday’s Blues”, ale lekkie jamowanie w „Mean Old World” brzmi już jak najbardziej na miejscu.

'Recepta Doktora Dunbara' to płyta nie przesadnie długa, ale bardzo treściwa; jest miło, konkretnie, wprawdzie bez szaleństw, ale z polotem. Poszczególne kompozycje brzmią świetnie, nie ma też ewidentnych kiksów.

Ciekawy, zapomniany skarb.

 

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.