ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu WhitePin ─ Obudź się w serwisie ArtRock.pl

WhitePin — Obudź się

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2017
 
1. Obudź się 4:49
2. Dom zbudowany na skale 3:13
3. Kapitulacja 2:46
4. Suka 4:50
5. Puste słowa 3:32
6. Ty 3:16
7. Nadzieja 5:17
8. Systemowe niebo 4:25
9. Maska 3:57
 
Całkowity czas: 36:05
skład:
Kamila Bilińska - bass, wokal
Daniel Pisarkiewicz - gitara, wokal
Tomasz Rutkowski - perkusja, chórki
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
15.08.2017
(Recenzent)

WhitePin — Obudź się

WhitePin to młoda słupska formacja powstała w kwietniu 2016 roku, która zadebiutowała wydanym w maju tego roku albumem Obudź się. To tak naprawdę rockowe trio (Kamila Bilińska, Daniel Pisarkiewicz i Tomek Rutkowski) na gitarę, bas i bębny. No i oczywiście wokal, a w zasadzie dwa, bowiem śpiewają tu gitarzysta i basistka.

Wielkiego muzycznego kombinowania tu nie ma. Obudź się to dziewięć zwięzłych, treściwych numerów i 36 minut grania. Zazwyczaj jest prosto, dosyć szybko i do przodu, z dominującym rockowym, zadziornym riffem (Obudź się, Kapitulacja, Ty), chwilami, jakby z lekko punkowym szlifem. Z drugiej strony są i pewne odmienności. Jak ciężka, masywna i bardziej mroczna Suka, funkujące i skandowane w zwrotce Puste słowa i chyba jedna z najciekawsza na albumie Maska, pokazująca, że muzycy potrafią zagrać bardziej klimatycznie i dać muzyce nieco przestrzeni. Zresztą są tu też dwie klasyczne ballady (Dom zbudowany na skale, Nadzieja), melodycznie całkiem zgrabne, dające płycie trochę oddechu i niewątpliwego urozmaicenia. I to są zalety tego albumu, podobnie jak, widoczne u pełnych energii muzyków, chęć grania i unikanie wielkiej napinki.

Ma jednak i ten krążek wady dopadające zwykle takie debiuty. Czuć, że to materiał nagrany szybko, pod względem brzmieniowym jeszcze surowy i niedopracowany. Wokalnie też nie zawsze jest idealnie. Więcej w niektórych partiach spontanu i emocji niż pełnej kontroli nad wokalną figurą. Z drugiej strony w rocku głównie chodzi o to pierwsze. Trudno jednak obronić wszystkie teksty. Jak piszą muzycy w materiale promocyjnym: W naszych tekstach poruszamy tematy dotyczące nas samych lub po prostu spraw dla nas istotnych. Śpiewamy o sytuacjach,  z którymi większość z naszych rówieśników może się utożsamiać. Wszystko się zgadza, szkoda jednak, że czasami ocierają się one o wyświechtane oczywistości, czy wręcz banał (Obudź się, Nadzieja), a i trafiają się w nich językowe potknięcia. Są jednak tu i rzeczy lepsze, co tylko potwierdza niespójność i zróżnicowany poziom warstwy literackiej, za którą odpowiada tu aż… sześciu autorów.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.