ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Vaccines, The ─ English Graffiti w serwisie ArtRock.pl

Vaccines, The — English Graffiti

 
wydawnictwo: Columbia 2015
dystrybucja: Sony Music Polska
 
1. "Handsome" 2:20
2. "Dream Lover" 3:45
3. "Minimal Affection" 3:59
4. "20/20" 3:08
5. "(All Afternoon) In Love" 3:54
6. "Denial" 3:01
7. "Want You So Bad" 4:18
8. "Radio Bikini" 2:06
9. "Maybe I Could Hold You" 3:10
10. "Give Me a Sign" 3:33
11. "Undercover" 2:00
 
skład:
Justin Young—vocals, rhythm guitar
Freddie Cowan—lead guitar
Arni Arnason—bass guitar
Pete Robertson—drums
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
24.06.2015
(Recenzent)

Vaccines, The — English Graffiti

Czas szybko leci i zespoły, które niedawno debiutowały mają już za sobą całkiem pokaźną karierę. Podobnie jest w przypadku The Vaccines, którzy jeszcze niedawno byli "odkryciem" londyńskiej sceny muzycznej, a od około miesiąca możemy z dużą przyjemnością wsłuchiwać się w ich trzeci album English Graffiti.

Najnowsza pozycja w dyskografii Brytyjczyków jest zarazem zdecydowanie najciekawsza, ponieważ została oparta na całej grupie „inspiracji” i nowych pomysłów. Nazwa płyty doskonale oddaje jej zawartość, ponieważ 11 utworów jest niejako mozaiką różnych stylistyk, które miały bardzo duży wpływ na wyspiarską scenę muzyczną na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dzięki temu zabiegowi The Vaccines przestają być jedną z wielu grup w szufladzie z napisem indie. Muzycy bardzo odważnie wchodzą w nowe obszary, umiejętnie włączając je do swojej dotychczasowej stylistyki.

Od samego początku w ucho wpadają numery dynamiczne, powstałe z połączenia odlschoolowego rock’n’rolla z surf rockiem i wspominanym indie (otwierające „Handsome”, czy „20/20”). Jeszcze lepsze jest rozpędzone, zagrane z przymrużeniem oka „Radio Bikini”. Kto woli klimaty spokojniejsze na pewno będzie zachwycony numerami dream popowymi, które swobodnie czerpią z synth popu i elementów post punku („Minimal Affection”, „(All Afternoon) In Love”, czy „Want You So Bad”). Mi jednak osobiście najbardziej przypadły do gustu dwa kawałki inspirowane trip hopem („Denial” i instrumentalne, mocno elektroniczne „Undercover”), singiel „Dream Lover” z solidnym riffem i genialną, cięższą atmosferą oraz stadionowy „Give Me A Sign”.

Reasumując warto raz jeszcze podkreślić: English Graffiti udowadnia, że The Vaccines nie jest już grupą grającą jedynie prostego gitarowego indie rocka. Trzecia płyta w dorobku londyńczyków pokazuje zdecydowanie bardziej rozbudowane oblicze zespołu i jest niewątpliwie solidnym krokiem naprzód.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.