ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Karmakanic & Agents Of Mercy ─ The Power Of Two - Live in USA w serwisie ArtRock.pl

Karmakanic & Agents Of Mercy — The Power Of Two - Live in USA

 
wydawnictwo: Reingold Records 2010
 
1. The Fading Ghosts of Twilight (8:21)
2. Heroes and Beacons (10:00)
3. Jesus on the Barricades (6:31)
4. Where Earth Meets the Sky (14:43)
5. Do You Tango? (8:39)
6. Lalles Solo (5:46)
7. Eternally (10:01)
8. Afterglow (6:36)
 
Całkowity czas: 70:37
skład:
Nad Sylvan – vocal, keyboards
Göran Edman – vocals
Roine Stolt - guitars, keyboards, vocal
Lalle Larsson - keyboards
Jonas Reingold – bass
Nick D'Virgilio - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,12

Łącznie 12, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
02.03.2014
(Recenzent)

Karmakanic & Agents Of Mercy — The Power Of Two - Live in USA

Ciekawostka wydawnicza sprzed kilku lat. Pierwsze wydawnictwo koncertowe… i to od razu  dla dwóch formacji. Przypomnę, że Karmakanic to projekt stworzony przez basistę The Flower Kings, Jonasa Reingolda, zaś Agents Of Mercy to twór lidera tej grupy, Roine Stolta. I już po tym chociażby widać, dlaczego te dwie kapele zdecydowały się wydać wspólny materiał koncertowy. To jednak nie jedyne muzyczne konotacje. Wszak i wspomniany Stolt pojawiał się na albumach Karmakanic, a Reingold na krążkach Agents Of Mercy. Kontakty z tym ostatnim projektem ma także grający tu na płycie klawiszowiec Karmakanic,  Lalle Larsson. Jednym słowem – jedna wielka rodzina, którą na The Power Of Two uzupełniają: śpiewający numery Agentów Nad Sylvan, reprezentujący Karmakanic Göran Edman oraz związany swego czasu ze Spock’s Beard perkusista Nick D'Virgilio.

Zaprezentowany na The Power Of Two materiał został zarejestrowany w październiku 2009 roku podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych muzyków obu grup. Prawie wszystkie kompozycje zapisane zostały 10 października w leżącym niedaleko Los Angeles Whittier Center Theater (kolejna ciekawostka – właśnie z Whittier pochodzi grający na albumie Nick D'Virgilio). Jedynie utwór Do You Tango? nagrano kilka dni później w Orion Sound Studios w Baltimore.

Dobra. Co my tu mamy? Na początek trzy kompozycje Agents Of Mercy z debiutanckiego i jedynego w tamtym czasie albumu The Fading Ghosts Of Twilight, w tym majestatyczny i wzniosły Heroes And Beacons oraz nastrojowy, wręcz delikatnie jazzowy Jesus On The Barricades. W dalszej kolejności dostajemy rzeczy Karmanicowe: epicki Where Earth Meets The Sky z Wheel Of Life, pochodzące z tego samego krążka Do You Tango? poszerzone o perkusyjne solo D'Virgilio oraz naprawdę piękne Eternally z Who's The Boss In The Factory. Całości dopełniają klawiszowe solo Lalle Larssona oraz Genesisowy klasyk Afterglow, zaśpiewany oczywiście przez Nada Sylvana operującego swoim Gabrielowskim głosem w Unifaun, a ostatnio choćby na Genesis Revisited: Live At Hammersmith Steve’a Hacketta.

Materiał zapisany został w dobrej jakości i słucha się go bardzo sympatycznie, choć trudno w jego przypadku mówić o jakiejś reprezentatywności, szczególnie dla Karmakanic. Kapela ma bowiem w swoim dorobku kilka naprawdę wartościowych kompozycji i wybranie do tego zestawu kontrowersyjnego i eksperymentalnego Do You Tango? rozczarowuje.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.