ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu [deleted] ─ [deleted] EP w serwisie ArtRock.pl

[deleted] — [deleted] EP

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2011
 
1. Wasteland (We Call Home) - 3:42
2. Warning - 3:18
3. The Moth - 4:31
4. Reflections - 4:28
5. Howl - 5:02
 
Całkowity czas: 21:06
skład:
DeadMann - gitara, syntezator, programowanie
Flinch - gitara, teksty
Third Eye - wokal
Teppah - gitara basowa
Krzyżyk - perkusja
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,2

Łącznie 5, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
16.02.2012
(Recenzent)

[deleted] — [deleted] EP

Poczynania [deleted] obserwuję od dłuższego czasu. Grupa powstała w 2007, od tej pory zmienił się ich skład (dołączyła do nich wokalistka), wydali demo, dość dużo koncertują i szykują się do wydania pełnowymiarowego albumu. Gdy przed kilkoma dniami na moim biurku znalazł się egzemplarz promocyjnej EP’ki natychmiast zabrałem się do słuchania. Pięć utworów (tyle zawiera EP) można odsłuchać na profilu MySpace zespołu, a jeśli dobrze poszukamy, to w Sieci znajdziemy jeszcze dwie inne kompozycje: rewelacyjne „Strange Days” i mocno zakręconą „Agendę”. Debiutancki album [deleted] ma zawierać takich wspaniałości trzynaście.

EP’ka pod względem muzycznym prezentuje się ciekawie, oryginalnie i naprawdę świeżo. [deleted] nie próbuje być kolejną około-rockową, gitarową formacją. Poza gitarami, świetną sekcją rytmiczną – na perkusji gra tutaj Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak (były perkusista Turbo, Armii, a obecnie Luxtorpedy), pełno tutaj eksperymentów z elektroniką, niektóre utwory idą śmiało w stronę industrialu – moim zdaniem kilku momentów, jak na przykład w „The Moth”, nie powstydziłby się sam Reznor. Kolejnym mocnym atutem zespołu jest wokalistka Third Eye (Martyna Hoffmann). Jej głos nadaje kompozycjom [deleted] swojego rodzaju zwiewności i jest idealnym dopełnieniem ich muzyki. W takim połączeniu kompozycje grupy brzmią naprawdę świetnie, a miłośnicy kobiecych wokali nie szybko oderwą swoje uszy od głośników. Uwagę zwraca też produkcja rzeczonego EP, która powstała pod okiem Jacka Chraplaka w poznańskim Laronermma Recording Institute.

Niecierpliwie wyczekuję ich pełnowymiarowego krążka. Jeśli album ukaże się w tym roku, jak jest to planowane, będzie to z całą pewnością jeden z ciekawszych tegorocznych polskich debiutów. A swoją drogą, ci wszyscy co tak mocno narzekają na polską muzykę (i często – o zgrozo – nie słuchają jej z założenia) powinni się ocknąć. Nie bardzo rozumiem, jak można absurdalnie dzielić muzykę (sztukę w ogóle) na krajową i zagraniczną... Dlatego zachęcam do poznawania Polskiej sceny muzycznej, bo - niezależnie od gatunku – dzieje się tutaj wiele bardzo dobrego. Znakomitym przykładem jest właśnie [deleted], za który trzymam kciuki! Sprawdźcie sami, ja tymczasem wracam do słuchania.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.