ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Ihsahn ─ The Adversary w serwisie ArtRock.pl

Ihsahn — The Adversary

 
wydawnictwo: Candlelight Records 2006
 
1. "Invocation" 5:04
2. "Called by the Fire" 4:50
3. "Citizen" 5:18
4. "Homecoming" 4:17
5. "Astera Ton Proinon" 5:04
6. "Panem et Circenses" 4:49
7. "And He Shall Walk in Empty Places" 4:47
8. "Will You Love Me Now?" 4:57
9. "The Pain is Still Mine" 10:04
 
Całkowity czas: 50:04
skład:
Ihsahn: wokal, gitara , keyboard/syntezatory, bas
Asgeir Mickelson: perkusja
Kristoffer “Garm” Rygg: wokal w "Homecoming"
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,1

Łącznie 4, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
29.09.2010
(Gość)

Ihsahn — The Adversary

Vegard Sverre Tveitan, znany jako Ihsahn to nietypowa postać w muzycznym świecie ciężkiego grania. Przez wiele lat lider i kopalnia pomysłów cenionego zespołu Emperor, od roku 2006 prowadzi solową działalność muzyczną. Pierwszym albumem solowym jego autorstwa jest "The Adversary" o którym chciałbym napisać słów kilka.


Zapoznając się z zawartością albumu spodziewałem się usłyszeć brzmienia i pomysły charakterystyczne dla Ihsahna i jednocześnie dać się zaskoczyć przez ciekawe rozwiązania i eksperymenty muzyczne. Moje wrażenia były pozytywne jednak pozostał pewien niedosyt. Muzyka grana przez zespół Emperor była bardzo ciekawym połączeniem muzyki black metalowej z muzyką klasyczną , symfoniczną , rockiem progresywnym. "The Adversary" pod tym względem im nie ustępuje chociaż można odnieść wrażenie, że czegoś w tym albumie zabrakło. Wszystkie utwory na albumie łączy jedno - ciekawe brzmienie i charakterystyczne elementy, które można było usłyszeć we wcześniejszych dokonaniach muzycznych Ihsahna. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Utwory "Invocation", "Called by the fire", "Citizen" ,"And he shall walk in empty places" cechuje spora dynamika jak i drapieżne brzmienie oraz umiejętne wplecenie między ostre gitarowe riffy spokojniejszych partii instrumentalnych. W utworach "Astera Ton Proinon", "Panem et Circenses", "Will You Love Me Now?" oraz "The Pain is Still Mine" słychać , że artysta czerpie garściami z klasycznej i symfonicznej muzyki. "The Pain is Still Mine" z tego albumu zrobiło na mnie największe wrażenie, gdyż w swojej całej kompozycji przypomina fragment opery , rozpoczynający się przejmującą melorecytacją Ihsahna w asyście instrumentów klawiszowych i syntezatorów .


Całość albumu jest bardzo przemyślana, choć nie do końca spójna. Ihsahn jest nie tylko utalentowanym gitarzystą gdyż pod względem wokalnym prezentuje także szeroki wachlarz możliwości od czystego śpiewu , melorecytacji poprzez growling a na inspirowanym Kingiem Diamondem falsetem skończywszy. Ciekawostką odnośnie albumu jest z pewnością fakt, że Ihsahna grającego na tym albumie na niemal wszystkich instrumentach wsparł perkusista Borkagnar Asgeir Mickelson . W utworze "Homecoming" można natomiast usłyszeć wokalne partie śpiewane przez samego Kristoffera ”Garma” Rygga , muzyka z grupy Ulver.


Podsumowując, album ”The Adversary” jest solidnym muzycznym tworzywem z zróżnicowaną kompozycją i ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi , które z pewnością zainteresują słuchaczy niesztampowego cięższego grania. Ihsahn nie przebije co prawda tym albumem bardzo wysoko postawionej poprzeczki muzyki tworzonej przez Emperor ale warto się zapoznać z zawartością albumu.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.