ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu The Third Project ─ When Rememberance Becomes A Thing w serwisie ArtRock.pl

The Third Project — When Rememberance Becomes A Thing

 
wydawnictwo: selfmade 2018
 
1.A Letter Home [06:19]
2.When Remembrance Becomes A Thing [09:49]
3.Following The River [03:41]
4.The Sea of Slaves [09:04]
5.Hate Love Lust Pride & The Other Marketing Stories [05:27]
6.Tears In The Rain [04:40]
7.Appointment In Samara [05:59]
8.Beirut Blues [10:24]
9.Ember Stones [10:41]
 
skład:
Cezary Jastrzębski - śpiew, gitary
Mariusz Janik - gitary
Karol Kryża - gitara basowa
Marcin Korzeniewski - instrumenty klawiszowe
Sławomir Kuchta - bębny
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
06.11.2018
(Recenzent)

The Third Project — When Rememberance Becomes A Thing

Kiedy pojawia się coś takiego jak The Third Project pojawia się w mojej głowie ta sama myśl: dlaczego takich grup jest u nas tak niewiele.

The Third Project to warszawsko-pucko-ostrołęcki kwintet sformowany stosunkowo niedawno, przez co zawartość „When Rememberance Becomes A Thing” dziwi jeszcze bardziej. Dziwi dlatego, że jak na tak młody twór zawartość debiutanckiego krążka jest zaskakująco dojrzała. Zespół wie czego chce, ma obraną drogę i świadomie oraz pewnie nią podąża. Produkt jest spójny, przemyślany i – co najważniejsze – bardzo dobry.

The Third Project dość swobodnie obraca się w kręgu dość szeroko pojętego rocka progresywnego, czego pierwsze dwa numery („A Letter Home”, „When Rememberance Becomes a Thing”) są  koronnym przykładem. Jest całe mnośtwo fajnych połamanych faktur, zwrotów tempa, do tego dochodzi świetna praca sekcji rytmicznej. Zachwyca zwłaszcza druga ze wspomnianych kompozycji, dodatkowo okraszona świetnymi gitarowymi zagrywkami w stylu Budgie.

Najjaśniejszy fragment to, według mnie, bardzo tajemniczy „The Sea of Slaves” z umiejętnym przejściem w drugiej części utworu w nieco bardziej mroczny i zakręcony finał.

Urozmaiceń jest kilka, przez co całość nie nuży; „Following The River” to w zamyśle prostszy i bardziej przystępny od pozostałych numer, jednak nie stworzony z zamysłem zawojowania list przebojów, lecz bardziej będący odskocznią i przerywnikiem. Odmianą od progresywnych zakręconych dźwięków jest również balladujący „Tears In The Rain” ze wstępem nieśmiało ocierającym się o hendrix’owe „Little Wing”, który nie może się nie podobać.

Jednak ostatnie kilkadziesiąt minut „When Rememberance Becomes a Thing” wypada najbardziej okazale. „Appointment In Samara” z wyróżniającymi się partiami klawiszy, „Beirut Blues” z umiejętnie budowanym napięciem, poprzez delikatny gitarowy wstęp oraz zakręcone pasaże w dalszej części kompozycji, czy wreszcie „Ember Stones” z wiodącą rolą klawiszy i - plumkającymi na lekko floydową tu i ówdzie modłę – partiami gitary oraz spokojnie i spójnie prowadzoną manierą. Utwoey te stanowią świetny finał krążka jako całości. Jest tutaj bowiem wszystko to, czego w tego typu muzyce słuchacz poszukuje najbardziej. Są tutaj i świetne instrumentalne partie (warsztatu technicznego muzykom nie można odmówić) i zapadające w pamięć fragmenty. The Third Project bardzo zaskakuje na swoim debiucie dojrzałością, ciekwymi pomysłami i ekstraligowym wykonaniem. Całość stworzona jest z polotem  i fantazją.

Mam nadzieję, że The Third Project się wkrótce przebije, gdyż przezentują muzykę zaskakującą dobrą, nietuzinkową o wysokim poziomie i nie zasługującą na obojętność i marginalizację.

ArtRock.pl życzy powodzenia!

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.