ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Paralaksa ─ Live w serwisie ArtRock.pl

Paralaksa — Live

 
wydawnictwo: Rockers Publishing 2006
dystrybucja: Rockers Publishing
 
Improvisation [38:45]
 
Całkowity czas: 38:45
skład:
Wojciech Mazolewski – bass, loop sampler, electronic, voice; Adam Kamiski – Mong Prodigy, Nord Elektro, keys, analog synthesisers, noise; Dj. Lenar – loops, scratchs
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
22.12.2007
(Recenzent)

Paralaksa — Live

Wychodząc z nurtu yassowej sceny niezależnej, PARALAKSA od początku stanowiła dla mnie ważny dla mnie punkt w muzycznym wszechświecie. Live to trzeci album tego trio, zawierający jeden tylko utwór. W zasadzie więcej nie trzeba, a i podzielić go nie ma jak. Jest to zapis koncertu jaki odbył się w lublińskim klubie Centrala. Koncert zupełnie spontaniczny, w pełni improwizowany miał miejsce 17 kwietnia 2004 roku.

 

Muzyka oscylująca w niskich rejestrach, basy, loopy, choć nie tylko. Pojawiają się mantryczne zagrania Wojtka, oraz w pełni psychodeliczne klawiszowe piski i krzyki Adama. Niestety, trzeba tej płyty słuchać w całości. Niestety – bo trzeba na te trzy kwadranse rodzinę wyprowadzić z domu. Albo – jak ja, wywieźć na całą noc do teściów. Wówczas tylko replay, replay, replay. Spotkamy tu głosowe sample, jakieś ukryte rozmowy, gramofonowe ślizgi. Trzech muzyków, kilka instrumentów, a dzieje się tu tyle, co na niejednej, poważniejszej (wydawałoby się) płycie jazzowej. Transowe improwizacje, w zasadzie nie do powtórzenia, dlatego płyta jest wyjątkowa. Co ciekawe – podobno już nigdy później tak nie zagrali. Trochę klubowych rytmów, trochę połamanych basowych wiraży. Instrumenty perkusyjne… tak, wirtualne, ale doskonale skomponowane. Wydawać się może, że każdy z muzyków – będąc przecież osobno dużą indywidualnością - nie dogada się z innymi. Tymczasem, zrozumieli się bezbłędnie i to bez zbędnych w tym przypadku słów. Minimalizm, doskonała jazzowa pianistyka, poszukiwania w krainach etno czy post-techno. Zdecydowanie polecam, na każda pogodę i na każdy czas ( oczywiście tylko posiadając minimum czterdzieści minut wolnego czasu).

 

 

NOTES:

Rockers Publishing / Rockers Publishing 
ROC 05 CD DIGIPACK EAN 5904259351997 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.