ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Subsignal - A Poetry Of Rain

 
wydawnictwo: Gentle Art Of Music 2023
 
1. A Poetry of Rain (Instrumental)
2. The Art of Giving In
3. Marigold
4. Sliver (The Sheltered Garden)
5. Impasse
6. Embers Part II: Water Wings
7. Melencolia One
8. A Wound is a Place to let the Light in
9. The Last of its Kind
10. A Room on the Edge of Forever (Bonus Track CD)
 
 
skład:
Markus Steffen - guitars
Arno Menses - vocals
Martijn Horsten - bass
Markus Maichel - keyboards
Dirk Brand - drums
 

Subsignal - A Poetry Of Rain - data premiery: 22.09.2023

Formacja Subsignal, o której głośniej się zrobiło po rozpadzie grupy Siges Even, kiedy  to wokalista Arno Menses i gitarzysta Markus Steffen zdecydowali się rozwinąć istniejący już od 2007 roku projekt, zapowiedziała właśnie swój szósty album. Aktualnie niemiecko-holenderski prog-rockowy kwintet, mający swoją siedzibę w Monachium, 22 września wyda płytę zatytułowaną A Poetry Of Rain. Krążek ukaże się nakładem Gentle Art Of Music/Soulfood. Nowe wydawnictwo zespołu jest jednocześnie pierwszym od pięciu lat oraz pierwszym, na którym zagrał nowy basista, Holender Martijn Horsten.

To wszystko znowu miało związek z pandemią – tłumaczy długą wydawniczą ciszę gitarzysta, Markus Steffen - wkradły się egzystencjalne niepokoje. W rezultacie zespół opuścił długoletni basista Ralf Schwager. Szybko jednak znalazł się godny następca, Martijn Horsten z Rotterdamu. Bardzo wyjątkowy nastrój płyty, który wydaje się w równym stopniu kojący, jak i melancholijny, ma oczywiście wiele wspólnego z wyjątkowymi czasami pandemii koronawirusa – dodaje Steffen - wirus doprowadził – nieuchronnie – do zmian w naszym codziennym życiu. W głębi duszy tytuł albumu ma poetyckie aspiracje. Ale nostalgia również odgrywa decydującą rolę. W A Poetry Of Rain podążamy za „kultywacją smutku”, tak jak poeci w okresie renesansu, nigdy nie popadając w bezdenną ciemność. Staramy się przenieść to twierdzenie na obecne stulecie.

Na A Poetry Of Rain usłyszymy wokalistę i klawiszowca RPWL Yogi’ego Langa oraz multiinstrumentalistę z grupy Damanek, Marka Arnolda, którzy pojawią się na płycie w charakterze gości. Do recenzji trzech wydawnictw Subsignal w naszym serwisie można powrócić w tym miejscu.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.