ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Sinusoidal ─ Out Of The Wall w serwisie ArtRock.pl

Sinusoidal — Out Of The Wall

 
wydawnictwo: Luna Music 2011
 
1. Hope
2. Eternal
3. Lake
4. Lollipop
5. Dolls
6. Colours
7. Little Stories
8. Twilight
9. Free
10. I'm Nobody
11. Out of the Wall
 
Całkowity czas: 42:22
skład:
Michał Siwak - instrumenty, programowanie, mix
Adrianna Styrcz - śpiew

oraz
Natalia Lubrano - wokal
Wojciech Orszewski - gitara
Tadeusz Kulas - trąbka
Olga Kończak - ravanatta
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 6, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
14.10.2011
(Recenzent)

Sinusoidal — Out Of The Wall

Przypomnijmy, że Sinusoidal to polski, pochodzący z Wrocławia duet, za którym kryje się Michał Siwak i Adrianna Styrcz. Latem tego roku miałem już przyjemność recenzować ich EP’kę zatytułowaną po prostu Sinusoidal, która zawierała cztery świetne kompozycje. Z niecierpliwością wyczekiwałem ich debiutanckiego, pełnowymiarowego albumu. Wreszcie się ukazał i leży niewinnie przede mną piękna i jeszcze cieplutka płytka z przyciągającą wzrok okładką. Zdjęcie autorstwa Magdaleny Lutomskiej idealnie obrazuje urok i muzyczną zawartość krążka Out of the Wall. Teraz wiem, że opisywany wtedy mini-album był tylko małym przedsmakiem wspaniałości, które miały nadejść – przepraszam – nadeszły i są w zasadzie na wyciągnięcie ręki.


Materiał na Out of the Wall został zarejestrowany w lipcu i sierpniu. Całość zawiera jedenaście świetnych utworów, spośród których daremne jest szukanie nieciekawego momentu. Wydawnictwo otwiera delikatny i nieco rozleniwiony „Hope”, po nim następuje „Eternal” z interesującą wokalizą, przypominającą troszeczkę zabiegi PJ Harvey z ostatniej płyty. Album nieco bardziej ożywia się przy elektryzującym „Lollopop” i „Colours”. Ciekawie brzmi najdłuższy na płycie, lekko jazzujący, okraszony subtelnymi dźwiękami trąbki „I’m Nobody”, mój ulubiony utwór Sinusoidal. Dzieło kończy tytułowe i instrumentalne „Out of the Wall”. Trudno byłoby wybrać lepszy finał.


Ambient, IDM, szeroko rozumiana muzyka elektroniczna pięknie współgra tutaj z trip-hopem czy elementami jazzu. Dużym atutem i dopełnieniem tej muzyki jest głos Adrianny Styrcz. Całość brzmi bardzo eterycznie, otrzymujemy tu z jednej strony mnóstwo ciekawych harmonii, przyciągających ucho zgrzytów, trzasków, syntetycznych beatów, z drugiej zaś obok elektronicznego instrumentarium pojawia się gitara, trąbka czy nawet element etniczny w postaci ravanahathy – instrumentu pochodzącego z zachodnich Indii. Jest tu troszkę dźwięków spod znaku Massive Attack, czy duetu Goldfrapp, jednakże w wydaniu oryginalnym i nietuzinkowym.


Po dogłębnym zapoznaniu się z Out of the Wall, utwierdziłem się w przekonaniu, że Sinusoidal jest jednym z najciekawszych projektów, jakie w ostatnich latach objawiły się w naszym kraju. Na obu tegorocznych wydawnictwach słychać, że ten duet ma ogromny twórczy potencjał. Będzie jeszcze o nich głośno, zresztą warto nadmienić, iż muzyką Adrianny i Michała jest zauroczony m.in. sam Tricky. Poza zaangażowaniem się w promocję nowego materiału zaprosił ich także do współpracy. Na bardziej konkretne efekty tria musimy jednak poczekać do przyszłego roku.
Jakieś słowo na koniec? Trzeba koniecznie posłuchać. I od tych słów właściwie należało zacząć recenzję tej znakomitej płyty.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.