ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 11.01 - Sosnowiec
- 26.01 - Kraków
- 05.02 - Gdańsk
- 01.02 - Warszawa
- 04.02 - Kraków
- 07.02 - Poznań
- 08.02 - Kraków
- 09.02 - Warszawa
- 08.02 - Łódź
- 09.02 - Warszawa
- 21.02 - Gliwice
- 22.02 - Krosno
- 07.03 - Wrocław
- 08.03 - Zabrze
- 09.03 - Kraków
- 14.03 - Lublin
- 15.03 - Olsztyn
- 16.03 - Warszawa
- 17.03 - Białystok
- 21.03 - Gdynia
- 22.03 - Szczecin
- 23.03 - Poznań
- 01.03 - Warszawa
- 02.03 - Kraków
- 03.03 - Wrocław
- 06.03 - Kraków
- 07.03 - Warszawa
- 19.03 - Kraków
- 20.03 - Gdańsk
- 21.03 - Warszawa
- 28.03 - Białystok
 

Aktualności

23.04.2014 12:55 - Łukasz Modrzejewski

Melting Pot Made in Wrocław - 29–30.04.2014

Melting Pot Made in Wrocław - 29–30.04.2014

MELTING POT MADE IN WROCŁAW – LABORATORIUM IMPROWIZACJI W RAMACH ESK WROCŁAW 2016 / LAB. 2 - 29–30.04.2014

Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016 to kolejna inicjatywa festiwalu Jazztopad otwierająca scenę dla młodych artystów z różnych krajów europejskich.

 

29.04, wtorek, 10:00–14:00 oraz 16:00–19:00
Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32
Otwarte próby dla publiczności
Wstęp wolny

30.04, środa, 11:00–14:00
Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32
Otwarte próby dla publiczności
Wstęp wolny

30.04, środa, 19:00
Filharmonia Wrocławska
Koncert finałowy drugiej edycji laboratorium improwizacji Melting Pot Made in Wrocław
Bilety: N 30 zł, U 20 zł

Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016 to kolejna inicjatywa festiwalu Jazztopad otwierająca scenę dla młodych artystów z różnych krajów europejskich, ale pierwsza, która stawia przede wszystkim na improwizację i nieprzewidywalny wynik zderzeń artystycznych indywidualności – specjalistów w dziedzinie muzyki, sztuk wizualnych oraz ruchu. Kwietniowa, druga edycja tego wyjątkowego laboratorium improwizacji uświetni zarazem obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu ustanowionego przez UNESCO i przybliży do siebie uczestników z krajów partnerskich: Niemiec, Danii, Belgii oraz Polski. Regularne spotkania Melting Pot Made in Wrocław potrwają do 2016 roku, wpisując się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wówczas odbędzie się trwający ponad tydzień finał przedsięwzięcia – święto improwizacji z udziałem wszystkich dotychczasowych artystów, które obejmie przestrzeń publiczną i prywatną Wrocławia – i tutaj możemy spodziewać się wszystkiego.

 

 

Koncert finałowy drugiej edycji odbędzie się 30 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Jazzu UNESCO o godz. 19:00 w Filharmonii Wrocławskiej. Zgodnie z intencjami UNESCO: „Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej”.

 

UCZESTNICY:

Ashia Grzesik (Polska/USA) – wiolonczela, wokal

Urodzona we Wrocławiu, dorastała w Stanach Zjednoczonych. W swojej twórczości łączy śpiew z grą na wiolonczeli, gdzie tęsknota do słowiańskich korzeni spotyka się z dźwiękami współczesnego jej otoczenia, jak pop, rock, indie, folk i klasyka. Eksplorując nietradycyjne podejście do instrumentu przy użyciu elektroniki współtworzy w środowisku amerykańskim nowy ruch muzyczny. W 2013 roku wydała album Diesel vs Lungs jako Ashia & the Bison Rouge.

www.ashiagrzesik.com

 

Gorm Askjar (Dania) – gitara

Mieszkający w Aarhus gitarzysta, muzykolog i kompozytor, lider zespołów Hulepalads, Sammensurium, Kejser Pingvin. Poszukuje nowych możliwości dźwiękowych poprzez improwizację i eksperyment wspieranych przez klasyczne doświadczenie. Koncentruje się na brzmieniu pojedynczego dźwięku, odkrywaniu nowych możliwości instrumentu zarówno podczas występów solowych, jak i w muzyce pisanej i aranżowanej na zamówienie, m.in. do filmów oraz performance’ów.

www.gormaskjaer.dk

 

Laurens Van Bouwelen (Belgia) – perkusja

Absolwent perkusji w School of Arts w Gandawie w zakresie jazzu i popu oraz Sound Design. Pasjonuje go dźwięk w każdej formie, a swoją indywidualność twórczą prezentuje na wielu muzycznych i pozamuzycznych płaszczyznach, wykorzystując field recording, preparację, zabawki i wszelkie obiekty wydające dźwięk. Grał w big bandzie, kapelach postrockowych i reggae oraz na scenie teatralnej. Jest członkiem indie-elektronicznego zespołu Amatorski, z którym koncertuje po całej Europie.

www.amatorski.be

 

Julius Gabriel (Niemcy) – saksofon, klarnet

Pochodzący z Berlina, mieszkający w Essen saksofonista i kompozytor, członek Berlin Youth Jazz Orchestra, występuje z cenionym w Niemczech saksofonistą free-jazzowym, Gunterem Hamplem. Gra na saksofonie sopranowym, tenorowym i barytonowym, poruszając się w idiomie współczesnej muzyki improwizowanej, otwartej na free jazz, rock, noise, elektronikę i klasykę. Współpracuje z artystami sztuk wizualnych i zespołami Das Behälter, Das große Ding, The Dorf, The Pott i What A Waste Of Beauty.

www.juliusgabriel.yolasite.com

 

Zbigniew Kozera (Polska) – kontrabas

Wrocławski kontrabasista eksperymentujący na przestrzeni free-jazzu, awangardy i muzyki współczesnej, zainspirowany zarówno klasykami free-jazzu i awangardy, jak i twórczością kompozytorów: Witolda Lutosławskiego, Oliviera Messiaena, Karlheinza Stockhausena. Brał udział w inicjatywach Piotra Damasiewicza: M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, współpracował z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Z Mateuszem Rybickim i Wojciechem Romanowskim tworzy trio Flesh Machine.

www.fleshmachine.bandcamp.com

 

Piotr Damasiewicz (Polska) – trąbka

Wrocławski trębacz i kompozytor, wszechstronny muzyk aktywny na wielu płaszczyznach sztuki. Jego muzyczny język sięga do korzeni hard bopu, jazzu modalnego i free, a także europejskiej muzyki klasycznej i improwizowanej. Współpracuje z artystami plastykami, komponuje muzykę do spektakli. Inicjator kolektywu Power of the Horns, Damas Quartet Mnemotaksja i VeNN Circles. Uczestnik międzynarodowych spotkań JazzPlaysEurope i Take Five: Europe. Laureat nagród: Fryderyk za debiut roku (2012), Warto „Gazety Wyborczej” (2012) oraz Wrocławskiej Nagrody Muzycznej (2013).

www.piotrdamas.com

 

Irena Lipińska (Polska) – taniec

Tancerka, performerka, choreografka, fotografka. Wieloletni warsztat taneczny zdobywała u wybitnych tancerzy i choreografów tańca współczesnego i buto podczas licznych warsztatów w kraju i za granicą. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z artystami współczesnej sceny muzycznej i sztuki nowych mediów, także z muzykami: Gerardem Lebikiem, Kubą Sucharem, Indigo Tree, We Draw A, Boar Sleeping.

www.irenalipinska.com

 

Michał Uzar (Polska) – rzeźba

Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, artysta rzeźbiarz. W swojej twórczości odwołuje się do pojęcia Czystej Formy w sztukach plastycznych. W przeszłości uprawiał ice carving. Jako materiał stosuje głównie drewno, szkło i ceramikę.

 

Tomasz Musiał (Polska) – filmowiec

Urodzony we Wrocławiu. Obecnie studiuje we Wrocławskiej Szkole Filmowej, wcześniej był słuchaczem Wydziału Operatorskiego WRiTV im. K Kieślowskiego w Katowicach oraz Studium Skiba we Wrocławiu. Z muzyką zaprzyjaźniony od dziecka, zajmuje się także fotografią dokumentalną i kreacyjną.

 

PARTNERZY:

Handelsbeurs, Gandawa (Belgia) | Ghent (Belgium) www.handelsbeurs.be
JazzWerkRuhr, Dortmund (Niemcy) | Dortmund (Germany) www.jazzwerkruhr.de
Swinging Europe (Nordic), Herning  (Dania) | Herning (Denmark) www.swinging-europe.org
Jazztopad, Wrocław (Polska) | Wroclaw (Poland) www.jazztopad.pl

 
 

Źródło: Filharmonia Wrocławska

 

 

kolejne informacje:

Słuchaj nas na Spotify
ArtRock.pl RSS ArtRock.pl na Facebook.com
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2025 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.