Według wielu to najbardziej oczekiwane wydawnictwo z tej serii od czasu ukazania się "In The Court Of The Crimson King" w 2009roku. Całość w formacie 5.1 Surround Sound zmiksował z oryginalnych taśm studyjnych Steven Wilson z Porcupine Tree, a zaaprobował założyciel King Crimson Robert Fripp.
Na CD zamieszczono nowy miks stereo oraz trzy nie publikowane dotąd alternatywne miksy przygotowane przez Wilsona. DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz). Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona. To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson.
Całość wydano jako digipak z książeczką, w której znalazło się wiele rzadkich zdjęć i materiałów archiwalnych.
UWAGA! Wydawnictwo ukazuje się w kilku wersjach jako podwójne CD, CD/DVD oraz w bardzo ograniczonym nakładzie - w formie niezwykłego zestawu zawierającego 13 CD, 1 DVD-A i 1 Blu-ray!
Na CD od 1-9 znalazły się nagrania live z bootlegów oraz występu z studiu filmowym. Na CD od 10-13 zamieszczono nagrania studyjne, w tym nowy miks stereo, alternatywne wersje i miksy, oryginalny remaster przygotowany na 30. rocznicę premiery albumu oraz wiele dodatków, w tym pierwsze podejścia do każdego utworu z albumu. DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz). Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona. To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson. Wydawnictwo opakowane w pudełko o wymiarach 29x29 cm zawiera też książeczkę, pamiątki i plakat z okładką albumu.
Tutaj znajduje się dokłądy opis tego monumentalnego, piętnastopłytowego boxu!
Po rozpadzie składu, który nagrał album "Islands" Robert Fripp postanowił skrzyknąć nowy zespół, by grać muzykę, która od kilku miesięcy słyszał w głowie. Latem w 1972r. ogłoszono jego współpracę z Billem Brufordem, Johnem Wettonem, Jamiem Muirem i Davidem Crossem. Jednak dopiero we wrześniu po kilku próbach w pełnym składzie podjęto decyzję, by nazwać nową grupę King Crimson. W październiku zespół był już w Niemczech, gdzie występował w klubach i zarejestrował jeden koncert w studiu. W listopadzie i grudniu koncertował w Wielkiej Brytanii, zbierając pełne entuzjazmu recenzje krytyków. Wszyscy niecierpliwie czekali na album, który dorównałby debiutowi z 1969r.
Nawet według standardów King Crimson skład ten działał bardzo krótko, ale pozostawił po sobie muzyczne dziedzictwo, które przetrwało cztery dekady. Kwintet pomógł wybrać nowe ścieżki dla muzyki rockowej, inteligentną formę hard rocka, która nie była ani prog-rockiem, ani heavy metalem i kładła wielki nacisk na improwizację. Tę misję kontynuował czteroosobowy skład, potem trio, inspirując coraz to nowe pokolenia muzyków. "Larks’ Tongues In Aspic" i koncerty poprzedzające wydanie albumu stały się jednym z najważniejszych etapów tej muzycznej podróży.