13 grudnia, w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ukaże się wciągająca opowieść o tym, jak ważna była polska muzyka rockowa na początku lat 80.
Panował wtedy w Polsce ogromny głód rocka – sale wypełniały się po brzegi, płyty znikały błyskawicznie ze sklepów, a fani walczyli nawet o plakaty dołączane do gazet. Swoją historię rozpoczynała Lista Przebojów Programów Trzeciego i szereg zespołów, o których pamiętają wszyscy: Maanam, Lombard, Lady Pank, Perfect, Republika, TSA, Oddział Zamknięty i wiele innych... Nigdy później polskiej muzyki nie spotkało nic podobnego – warto spojrzeć raz jeszcze wstecz. Marcin Gajewski („Tylko Rock” / „Teraz Rock”) śledzi losy najważniejszych zespołów nurtu, opisuje ich problemy z cenzurą, przytacza absurdy ówczesnej fonografii – wszystko w przystępnej, esencjonalnej formie.
To kolejna – po zbiorze esejów „Unisono w wielogłosie” i biografii Petera Gabriela „Świat sekretny, świat realny” – propozycja książkowa GAD Records na jesień 2011 r. Podobnie jak przygotowywany do wydania zbiór szkiców Jacka Kurka, „Rock i romantyzm”, „Rockiem na całe zło” ukazuje się w serii „Rock. Konteksty”, prezentującej różnorodne, niekiedy zaskakujące spojrzenia na muzykę rockową jako ważną część kultury.