1974 SBB
1975 Nowy horyzont
1975 Pamięć
1977 Ze słowem biegnę do Ciebie
1977 Wołanie o brzęk szkła
1977 Jerzyk
1977 Follow My Dream
1977 Amiga Album
1978 Welcome
1980 Memento z banalnym tryptykiem
1993 Live 1993
1994 Live In America '94
1999 Absolutely Live '98
1999 W filharmonii: akt 1
1999 W filharmonii: akt 2
2000 Goodbye / The Golden Harp
2001 Karlstad - Live '75
2001 Budai Ifjusagi Park - Live '77
2002 Nastroje
2004 Göttingen, Alte Ziegelei '77
Sikorki (nagrania niepublikowane)*
Wicher w polu dmie (nagrania niepublikowane)*
Wszystkie płyty zremasterowane i wzbogacone o ponad 60 bonusów
*Płyty dostępne wyłącznie w tym boxie!
Muzyczne kompendium wiedzy o zespole SBB - zespole, który okrzyknięto "bandem 45-lecia polskiego rocka". Więcej słów nie trzeba - zapraszamy do zatopienia się w niezwykły świat muzyki SBB...
SBB to zespół-legenda w dziejach polskiego rocka. Zaczynali w 1971 roku jako Silesian Blues Band, później dwa lata grali u boku Czesława Niemena pod szyldem grupy Niemen, by wreszcie w 1974 roku zaistnieć pod skróconą nazwą SBB, rozwijaną od teraz jako "Szukaj, Burz, Buduj". Józef Skrzek, Apostolis Antymos i Jerzy Piotrowski do roku 1980 nagrali szereg płyt z Polsce i poza jej granicami oraz zagrali setki koncertów w całej Europie, stając na jednej scenie obok gwiazd pokroju Boba Marleya (Roskilde Festival '78), Eltona Johna, Soft Machine, Mahavishnu Orchestra, Charles Mingus Dynasty, Jack Bruce Group, Thin Lizzy, Canned Heat, Omega or Klaus Szultze.
Na początku lat ’90 powrócili po ponad dziesięcioletnim milczeniu w poszerzonym składzie, zagrali także szereg koncertów w USA. Kolejny powrót zespołu odbył się w roku 1998, Jerzego Piotrowskiego zmienił wówczas Mirosław Muzykant, a tego w 2000 roku zmienił Paul Wertico, uważany za jednego z najlepszych perkusistów świata - wcześniej grający przez 18 lat w Pat Metheny Group (wystąpił na płytach: First Circle, The Falcon and the Snowman, Still Life Talking, Letter from Home, Secret Story, The Road To You, We Live Here, Quartet, Imaginary Day). W tym składzie zespół działa do dziś.
Wywodzili się od bluesa - jak każdy na Śląsku. Fascynacja Mahavishnu Orchestra, spowodowała, że zaczęli poszukiwać nowych środków wyrazu. Z czasem muzyka łagodniała i pomiędzy momenty rozimprowizowanej, "hendrixowskiej" zadziorności zaczęły się wkradać fragmenty liryczne, spokojne i wyciszone. Zespół z czasem wypracował sobie swój model rocka progresywnego, w którego formule było miejsce i na czerpanie z muzyki klasycznej, i na instrumentalne szaleństwa bliskie jazz-rockowi. Kolejne płyty zespołu pokazują doskonale ewolucję zespołu, przynosząc przy tym naprawdę wielką i wspaniałą muzykę.
Box "SBB - Anthology 1974-2004" jest podsumowaniem dotychczasowej kariery zespołu. Jest to pierwsze tak kompleksowe i obszerne przedsięwzięcie w historii fonografii polskiego rocka. Zawiera wszystkie katalogowe płyty SBB, jakie się ukazały - wzbogacone szeregiem nagrań dodatkowych - oraz dwa krążki z niepublikowanym dotąd materiałem, jaki czekał na swój czas w archiwach radiowych. Wszystko oczywiście poddane starannemu masteringowi. Całości dopełnia 30-stronnicowa książeczka pełna zdjęć i faktów dotyczących zawiłej kolei losów zespołu.
Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski, Sławomir Piwowar, Mirosław Muzykant, Paul Wertico, Andrzej Rusek, Janusz Hryniewicz, Jan Błędowski, Tomasz Stańko,l Tomasz Szukalski, Andrzej Przybielski, Tadeusz Nalepa, Halina Frąckowiak
SBB w sieci: http://www.sbb.pl