Za niewiele ponad miesiąc, 12 września, odbędzie się w Inowrocławiu kolejna edycja festiwalu "Ino-Rock". Gwiazdą będzie znany z Genesis oraz wspaniałej kariery solowej Steve Hackett z zespołem. Na imprezę można jeszcze kupić bilety.
Festiwal "INO-ROCK 2009" odbędzie się 12 września 2009 w Inowrocławiu, w Teatrze Letnim, w samym sercu Parku Solankowego i rozpocznie się o godz. 17.30.
Ceny biletów są następujące:
do 30.08.2009 - 90 zł
od 31.08.2009 - 100 zł
Wejściówki można nabyć drogą internetową na stronie www.rockserwis.pl, a także w punktach sprzedaży Ticket Pro w całej Polsce oraz Shortcut w Warszawie (Traffic) i Wrocławiu (Firlej). Bilety można też kupić w Inowrocławiu: w Inowrocławskim Domu Kultury i sklepie muzycznym FORTE. Będą także dostępne w kasie Teatru Letniego w dniu festiwalu. Informacje o biletach można znaleźć również na stronie festiwalu - www.inorock.pl.
Poza STEVE HACKETT BAND wystąpią: włoska formacja NOSOUND oraz rodzime zespoły INDUKTI i AFTER.
Gwiazda wieczoru zagra w składzie: Steve Hackett (gitary, śpiew), Roger King (klawisze, śpiew), Nick Beggs (gitara basowa; eks-Kajagoogoo, współpracujący kiedyś również z Johnem Paulem Jonesem, znanym z Led Zeppelin), Gary O'Toole (perkusja), Rob Townsend (saksofon).
W Inowrocławiu można spodziewać się wyjątkowego koncertu. Niech przedsmakiem tego, co czeka polskich fanów podczas występu Steve Hackett Band będzie setlista z tegorocznego koncertu formacji w Genui, który odbył się 12 marca. Oto, co zagrali wówczas muzycy:
Fire On The Moon
Every Day
Ace Of Wands
Pollution B
The Steppes
Darktown
Slogans
Serpentine Song
Firth Of Fifth
Acoustic Set
Walking Away From Rainbows
Blood On The Rooftops
Mechanical Bride
Spectral Mornings
The Wall Of Knives
Fly On A Windshield
Broadway Melody Of 1974
Please Don't Touch
A Tower Struck Down
In That Quiet Earth
Storm Chaser
Los Endos
Program imprezy:
Wejście do Teatru od godz. 17.00
After - 17.30
Indukti - 18.45
NOSOUND - 20.15
STEVE HACKETT BAND - 22.00
Informacje o artystach:
STEVE HACKETT
Steve Hackett to jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów i kompozytorów, mających wyjątkowy styl, który nieśmiertelną sławę zdobył jako muzyk legendy rocka progresywnego, grupy Genesis, z jej klasycznego okresu, w którym powstały płyty będące dziś integralną częścią historii muzyki. Jest samoukiem, który zaczynał od grania na harmonijce i fascynacji bluesem, by w wieku lat 12 chwycić za gitarę. Hacketta uważa się za wynalazcę techniki tapping, którą później spopularyzował Eddie van Halen. Warto zaznaczyć, że Steve jest też uznanym gitarzystą klasycznym i ma w swoim dorobku wysoko cenione płyty nagrane na tym instrumencie. Jak sam mówi: "Zawsze uważałem, że jedna połowa mnie urodziła się do grania akustycznego, zaś druga do grania rockowego. W obu stylach gram z jednakowo wielką pasją".
W 1977 roku Steve zdecydował się na opuszczenie Genesis i skoncentrowanie się na karierze solowej (pierwszą płytę autorską wydał dwa lata wcześniej), która trwa do dziś, obejmuje kilkadziesiąt albumów i wiele koncertów na całym świecie oraz współpracę z wieloma wybitnymi muzykami. Steve występował również w Polsce, na kameralnym, akustycznym koncercie w Trójce i z całym zespołem w krakowskiej Hali Wisły. Miał również okazję do występów i nagrań z Londyńską Orkiestrą Kameralną oraz Królewską Orkiestrą Filharmoniczną.
Warto wspomnieć, że połowie lat 80. XX wieku Steve wraz z inną legendą rocka progresywnego, Stevem Howem z Yes i Asia stworzył supergrupę GTR, która mogła pochwalić się singlem w pierwszej 10. "Billboardu".
Młodszy brat Steve'a, John, również jest muzykiem, cenionym flecistą. Bracia wielokrotnie współpracowali razem, nagrywając muzykę na flet i gitarę klasyczną. Ostatnią pozycją w dyskografii Steve'a Hacketta jest wydany w 2008 roku album "Tribute", będący hołdem artysty dla klasycznej muzyki gitarowej i artystów z tego kręgu, którzy go inspirowali, w szczególności Andrésa Segovii.
Na sierpień 2009 roku zapowiadana jest premiera biografii Steve'a Hacketta - "Sketches Of Hackett", autorstwa kronikarza Genesis, Alana Hewitta. Książka w twardej oprawie liczyć będzie 320 stron, w tym 16 ze zdjęciami. Limitowana część nakładu zostanie okraszona autografem Steve'a Hacketta. Mało tego, wzbogaci ją również DVD, na którym znajdzie się wywiad z artystą oraz bogata galeria zdjęć. Przedmowę napisał sam Steve. W książce będzie można również znaleźć pełną dyskografię Hacketta, a także listę koncertów (z Genesis i solowych).
Oficjalna strona artysty działa od niedawna pod nowym adresem: www.hackettsongs.com
Wywiady ze Stevem Hackettem:
http://muzyka.onet.pl/10174,1324293,wywiady.html
http://muzyka.onet.pl/10174,1324847,wywiady.html
http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/steve-hackett/news/musze-byc-muzykiem-i-turysta,844763
http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/steve-hackett/news/maly-wewnetrzny-glos,845093
http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/steve-hackett/news/katedra-z-pudelek-po-zapalkach,844882
http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/steve-hackett/news/zupelnie-surrealistyczne-momenty,845268
NOSOUND
Nosound powstał dzięki gitarzyście, wokaliście i klawiszowcowi Giancarlo Errze, zafascynowanemu Pink Floyd, Porcupine Tree, muzykę elektroniczną i ambientem. Dzięki płytotece ojca poznał również klasyki muzyki rockowej. Pierwsza płyta pod tym szyldem - "Sol29" - ukazała się w 2001 roku. Giancarlo ujawnił na niej swoją fascynację atmosferycznymi, rockowymi dźwiękami, pełnymi melancholii. "Sol29" muzyk nagrał i wyprodukował samodzielnie i sam zajął się jej wydaniem oraz promocją. Włoch szybko zrozumiał, że potrzeba mu wydawcy z prawdziwego zdarzenia. Szukać nie musiał długo, bo ofertę złożyła mu zafascynowana muzyką Nosound brytyjska wytwórnia KScope (pododdział Snapper Music). W niej ukazała się drugi, doskonale przyjęty materiał "Lightdark", na którym rzymianin odniósł się do dzieciństwa spędzonego nad morzem. Tym razem Erra pracował w studiu z towarzyszeniem pełnego zespołu. Gościnnie na płycie pojawił się Tim Bowness z No-Man. Trzeci materiał Nosound ma się pojawić jeszcze przed końcem 2009 roku.
Zespół tworzą:
Giancarlo Erra (gitara, śpiew, klawisze)
Paolo Martelacci (śpiew, klawisze)
Paolo Vigliarolo (gitara)
Alessandro Luci (gitara basowa)
Gigi Zito (perkusja)
Więcej o zespole na: www.kscopemusic.com/nosound
Wywiad z Giancarlo Errą - http://muzyka.onet.pl/10174,1507470,wywiady.html
INDUKTI
Zespół pochodzi z Warszawy i powstał w 2000 roku na gruzach formacji Vein. Cztery lata później ukazał się debiutancki album Indukti, zatytułowany "S.U.S.A.R." (czyli - Suspected Unexpected Serious Adverse Reactions). Nagrania zostały zrealizowane w TR Studios Tomasza Roguli, nagrywano "na setkę" . W 2005 roku pojawiła się jego amerykańska edycja, wydana przez wydawnictwo Laser Edge. Na płycie gościnnie zaśpiewał Mariusz Duda z Riverside, a na harfie zagrała Anna Faber.
W roku 2007 zespół wystąpił m.in. na prestiżowych festiwalach Baja Prog w Meksyku i Near Fest w USA. 27 lutego 2009 grupa zakończyła prace nad nową płytą. Nagranie ośmiu nowych utworów zajęło ponad rok. Na płycie gościnnie zaśpiewali Nils Frykdahl z Sleepytime Gorilla Museum, Maciej Taff z Rootwater oraz Michael Luginbuehl z zespołu Prisma. Zagrali Marta Maślanka na cymbałach i Robert Majewski na trąbce.
Zespół tworzą:
Wawrzyniec Dramowicz - perkusja, absolwent studiów muzycznych na kanadyjskim Uniwersytecie McGill w Montrealu, muzyk orkiestry Sinfonia Varsovia, Filharmonii Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji, były muzyk Montrealskiej Orkiestry Symfonicznej
Ewa Jabłońska - skrzypce, współzałożyciel zespołu
Piotr Kocimski - gitara, instrumenty etniczne, absolwent szkoły muzycznej, psycholog, współzałożyciel zespołu
Maciej Jaśkiewicz - gitary
Andrzej Kaczyński - gitara basowa, muzyk udzielający się w wielu projektach (m.in. Closterkeller, Ziemia)
Oficjalna strona zespołu: www.indukti.com
AFTER
Zespół After został założony w 2002 roku we Włocławskim Centrum Kultury przez wokalistkę Sylwię Wojciechowską, gitarzystów Cezarego Bregiera i Wojciecha Tymińskiego, klawiszowca Tomasza Wiśniewskiego, basistę Mariusza Ziółkowskiego oraz perkusistę Radka Więckowskiego. We wrześniu 2005 wokalistkę zastąpił Krzysztof "Sooja" Drogowski.
Debiutancki album, "Endless Lunatic" ukazał się w listopadzie 2005 roku nakładem wytwórni Oskar, a nagrany został w Studiu Islands oraz w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Realizatorem nagrań był Zbyszek Florek z Quidam. Gościnnie na płycie zagrali Colin Bass (Camel), Józef Skrzek (SBB) oraz Jacek Zasada (Quidam). W czerwcu 2008 roku ukazał się drugi studyjny album "Hideout".
Muzyka After spodobała się nie tylko w Polsce. Zespół ma za sobą udane koncerty w Europie Zachodniej, m.in. Holandii, Belgii i w Niemczech.
Oficjalna strona zespołu: www.after.art.pl