Formacje Besides i Glaston zapraszają na cztery wspólne koncerty - trzy w Polsce i jeden u naszych czeskich sąsiadów. Poniżej ich szczegóły wraz z linkami do wydarzeń na FB.
Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie). Besides wydał do tej pory trzy albumy – „We were so wrong”, „Everything is” oraz „Bystanders”. W 2020 roku Besides powrócił z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych nagranych wraz z kwartetem smyczkowym, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca. Album został świetnie przyjęty przez publikę alternatywną z całego świata jak i uzyskał wiele pozytywnych recenzji w mediach polskich, jak i zagranicznych.
Glaston to post rockowa grupa, która wykorzystuje pejzaże dźwiękowe oraz struktury narracyjne, aby wywołać w słuchaczu jak najgłębsze emocje. Nowy album szwajcarskiego kwartetu pt. „I Am Whole”, stanowi kolejny krok w ich ewolucji. 11 starannie dopracowanych utworów, które dążą do zbudowania dramatycznej narracji oraz starają się wciągnąć słuchaczy w podróż ku nieznanemu, w głąb własnych emocji i skrywanych uczuć. Proces pisania utworów do albumu I Am Whole okazał się dla zespołu wyjątkowo osobistym przeżyciem. Krążek został zarejestrowany w studiu „Die Mühle” na północy Niemiec, z twórczym wkładem oraz pomocą Paul’a Seidela oraz Petera Voigtmana („The Ocean”). Intymna i ciepła atmosfera w studiu nagraniowym zainspirowała muzyków do stworzenia utworów, które inspirują do wybrania się w podróż do wnętrza siebie - bezkompromisowych i otwartych, odważnych oraz pełnych. Chociaż każda piosenka jest wyjątkowa sama w sobie - na przemian filmowa i melancholijna, zabawna i dynamiczna - jest jedna wyraźna cecha, którą wszystkie dzielą: są szczere. Dzięki orkiestrowym aranżacjom autorstwa Coena Stroukena, muzyka Glaston zabiera słuchacza w wielką podróż - od wewnętrznego konfliktu do absolutnego zbawienia.