ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Airbag - The Century Of The Self

 
wydawnictwo: Karisma Records 2024
 
1. Dysphoria
2. Tyrants and Kings
3. Awakening
4. Erase
5. Tear it Down
 
 
skład:
Bjørn Riis - guitars
Asle Tostrup - vocals
Henrik Fossum - drums

Guests:
Kristian Hultgren - bass
Ole Michael Bjørndal - guitar
Simen Valldal Johannessen - keyboards
 

Airbag - The Century Of The Self - data premiery: 14.06.2024

Nasz nowy album, The Century of the Self, zawiera pięć piosenek napisanych, nagranych i wyprodukowanych w okresie od maja 2022 do stycznia 2024 roku. Wprowadziliśmy muzykę w nową erę dla zespołu, jednocześnie szanując nasze korzenie oraz przeszłość i jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się z Tobą tym albumem – tak muzycy Airbag zapowiadają swoją nową płytę. To już szósty album norweskiego progresywnego trio, który ukaże się za pośrednictwem Karisma Records 14. czerwca 2024 roku. Trwający 65 minut krążek promuje nowy singiel formacji, prawie 8-minutowy Erase.

Erase jest prawdopodobnie jedną z najcięższych piosenek, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy i była to pierwsza kompozycja, którą napisaliśmy na nowy album. Określiła ona nastrój i motywy dla reszty materiału. Erase to komentarz do całej kultury anulowania i tego, jak wszystko, czego nie lubimy, po prostu zostaje wymazane. To naprawdę przerażająca koncepcja i staraliśmy się uchwycić część tej brutalności i siły w muzyce i produkcji - mówią muzycy. Sam album jest też komentarzem na temat świata przesiąkniętego strachem i potępieniem.

The Century of the Self został nagrany w Subsonic Society, Airbag Studio i Riis Studio, a także wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Vegarda Klefta Sleipnesa. Na płycie pojawią się także goście: Kristian Hultgren na basie, Ole Michael Bjarrndal na gitarze i Simen Valldal Johannessen na klawiszach.

The Century Of The Self ukaże się na płycie CD, limitowanej edycji digigleeve CD, w formacie cyfrowym, a także w trzech różnych wersjach LP: czarnej oraz limitowanych: czerwonej i czarno-czerwonej. Wydawnictwa można zamawiać tutaj. Do recenzji płyt zespołu w naszym serwisie można powrócić w tym miejscu.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.