ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Yenisei - Reflections

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2021
 
1. Gravity
2. Waves
3. Aftermath
4. Bitter Cold
5. Abandoned
6. Blurred Horizon
7. No Escape
8. Memories of Times Before
9. All That You Could Become
10. Returns
 
 
skład:
Grzegorz Cisek - bass
Michał Gawroński - perkusja
Piotr Grobelny - gitara
Piotr Klamiński - gitara
Rafał Piniaź - instrumenty klawiszowe
 

Yenisei - Reflections - data premiery: 22.10.2021

Już w najbliższy piątek, 22 października, będzie miał swoją premierę drugi album formacji Yenisei zatytułowany "Reflections". Założony w 2018, Yenisei to instrumentalny, post-rockowy kwintet z Krakowa. Początki zespołu wiązały się z okresem poszukiwania wokalisty dla ówczesnego (obecnie zawieszonego) metalowego projektu. Okazało się to na tyle trudnym i czasochłonnym zadaniem, że jego stali członkowie zaczęli tworzyć materiał instrumentalny, w nieszablonowej formie. Poszukiwania wokalisty (szczęśliwie) zakłóciło pojawienie się w szeregach Rafała Piniazia, który ostatecznie dołączył do Yenisei jako ostatnie, brakujące ogniwo. Cała ekipa dość szybko znalazła wspólny język i podjęła zgodną decyzję o tworzeniu muzyki z gatunku post rock. Klawisze i sample Rafała nadały pierwszym kompozycjom mnóstwo klimatu, przestrzeni i harmonii. W niezmienionym składzie, w ciągu roku, zespół przygotował i zarejestrował materiał znajdujący się na debiutanckim krążku zatytułowanym „The Last Cruise”.

Z powodu pandemii, która rozpoczęła się na dobre w 2020 roku, zespół został zmuszony odwołać wszystkie zaplanowane koncerty. Yenisei dał tylko jeden występ promujący debiutancki materiał u boku Transmission Zero w Krakowie. Plany koncertowe zastąpiło pisanie nowego materiału na drugi album zatytułowany „Reflections”, który powstał w dużej mierze zdalnie. Z około 20 pomysłów na nowe utwory zespół wybrał 10, które finalnie wylądowały na drugiej płycie Yenisei. Album został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Nebula Studio (studio członków Tides from Nebula) na początku 2021 roku. Data premiery przewidziana jest na 22 października 2021.

„Reflections” to album zdecydowanie odważniejszy i dojrzalszy od debiutu. Zespół pozwolił sobie na trochę eksperymentów, poprzez wprowadzenie nowych elementów do swojej muzyki. „Reflections” tematycznie skupia się na emocjach, ludzkich myślach, przeszłości i wspomnieniach. Album zabiera słuchacza w podróż do własnego wnętrza, a całej płycie towarzyszy wszechobecna nostalgia i tęsknota za tym co utracone. Świat, w którym żyjemy nigdy nie będzie już taki sam, a my znacząco oddaliliśmy się od siebie przenosząc nasze życie do wirtualnej rzeczywistości. „Reflections” stara się przywoływać dawne wspomnienia słuchacza, kiedy życie wyglądało zdecydowanie inaczej. To krótki wstęp, gdzie rozwinięcie pisze już sama muzyka.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.