ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Cytrus ─ Kurza twarz w serwisie ArtRock.pl

Cytrus — Kurza twarz

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2006
 
01. Rock 80 [03:46]
02. Tęsknica nocna [04:54]
03. Bonzo [03:50]
04. Mayones to jest to [03:40]
05. Trzecia łza od słońca [06:00]
06. Afera [05:28]
07. Kurza twarz [04:13]
08. Baśń o księżycowej karecie [03:53]
09. Jeżdzcy smoków [04:20]
10. Słoneczna loteria (ćma ) [03:13]
11. Kobra [03:30]
12. Bycza krew [04:08]
13. Aby dalej hej! [05:17]
14. Aleja gwiazd [04:00]
15. Cytrusland [04:31]
 
Całkowity czas: 64:45
skład:
Marian Narkowicz – skrzypce, flet, gitara; Andrzej Kaźmierczak – gitara; Waldemar Kobielak – bas; Andrzej Kalski – bas; Zbigniew Kraszewski – perkusja; Kazimierz Barlasz – wokal;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,5
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,16
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,23
Arcydzieło.
,28

Łącznie 73, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
02.06.2006
(Gość)

Cytrus — Kurza twarz

Wydana została 25 .04 .2006.r przez Metal Mind Productions 2006 dzięki Impresario Marcinowi Jacobsonowi -obecny managment TSA .  Płyta poświęcona jest pamięci Waldka Kobielaka (1958 -1994) (1958 -1994).

Cztery ostatnie nagrania są kompozycjami z wokalem - pozostałe to utwory instrumentalne . W skład kwartetu wchodzili :
  •  Andrzej Kazimierczak -gitary -kompozytor -aranżer - później "KORBA", współpraca z kwartetem gitar klasycznych  oraz zespołem "Truskawkowy Budzik",  "Pięciu " -"Bumerang" a także grupą teatralną "Teatr Magiczny Sopot"
  • Marian Narkowicz - flet -skrzypce - fortepian -gitara - kompozytor - aranżer  - "KORBA" - współpraca z młodzieżową Orkiestrą Kameralną, grał w "Nord Band" -oraz grupą teatralną "Teatr Magiczny Sopot"
  • Andrzej Kalski - perkusja - grał z nimi do 1981 .r - pózniej zastąpił go Zbigniew Kraszewski - ("Mietek Blues Band", "Skawalker",  "Kombi", "O.N.A",  "Chylińska"  - teraz z muzykami tworzy własną Grupę 2006 )
  • ś.p Waldemar Kobielak gitara basowa ,.( Babsztyl ) prowadził trzy lata swoją grupę Horoskop
  • Kazimierz Barlasz -wokal (12-13 ) Nord Band Exodus, Mad Max, Korba ) Z zespołem współpracowali także i nagrywali .Jan Tomasz i Andrzej Fala –tekściarze oraz Z.Malinowski .
  • Zbigniew Gura (Maroszczyk) gitara basowa (12-13)
  • Leszek Ligęza -perkusja -zastąpił Zbyszka Kraszewskiego po jego odejściu z kapeli. (8-11 ) (14-15).
  • Józef Masiak -vocal (14-15).

Zespół grał do połowy 1985 roku. Jeszcze 29. czerwcu 1985 r. Marian Narkowicz i Andrzej Kazimierczak udzielając wywiadu na łam "Wieczoru Wybrzeża " Aleksandrowi Szostakowi : mówią ,że mają nagrywać w Polskich Nagraniach w W-wie pierwszy longpley na którym miało znaleźć 5 kompozycji w tym jedna instrumentalna "Baśń o księżycowej karecie ‘’ "Aleja gwiazd " "Złoto " "Cytrusland ""Dziewczyna z kosmosu " Do nagrania płyty wówczas nie doszło ,ale zespół koncertował i wyjechał do Jarocina na Festwial Muzyków Rockowych. Po rozpadzie Cytrusa prawie z tych samych muzyków powstała Korba .Znany nam z Programu Trzeciego Polskiego Radia z listy przebojów Marka Niedzwieckiego : To palma –A statek płynie –Składam broń .Korba zagrała na Festiwalu w Sopocie 1990 ) wydali dwie płyty winilowe Motywacje 1987 i 100 Papierów ‘’ Na początku swojej działalności CYTRUS - dość szybko zdobył uznanie słuchaczy i fanów.( no i oczywiście fanek :):) )Wygrał kilka przeglądów muzycznych .Dzięki nim .skierowani zostali na tzw Warsztaty Artystyczne w Bolesławcu i Chodzieży także mieli możliwość nagrania w Studio Polskiego Radia Gdańsk kilku nagrań - Tęsknica nocna – Bycza krew i inne nagrania . W 1980 roku wzięli udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacj w Jarocinie oraz III Edycji Muzyki Młodej Generacji organizowanej w ramach sopockiego festiwalu Pop Session . Od zaistnienia na tych imprezach rozpoczęła się ich kariera - występowali na wielu koncertach z udziałem na kolejnych festiwalach Pop Session (1981 ) (Rokowisko (1981 Łódz )(Kat Rock 1982 -Jelenia Góra – Rock Arena (1983)Poznań i wspomniany Festiwal Muzyków Rockowych - Jarocin 1985. Nagrywali też w rozgłośniach Radiowych Gdańsk - Bydgoszcz -Poznań –Szczecin oraz w TV Gdańsk i Wrocław . Nie nagrali płyty chociaż muzycy nosili się z takim zamiarem -stan wojenny i przetasowania w zespole spowodowały, że zespół się rozwiązał .
Pozostawił po sobie sporo nagrań w rozgłośniach Polskiego Radia .ponad 300 utworów. Muzyka którą grali była ich własnymi kompozycjami Andrzeja Kazimierczaka i Mariana Narkowicza .Nie jest to muzyka komercyjna –typowo radiowa.-to muzyka dla bardziej wyrobionego słuchacza . Dużo w niej skrzypiec fletu –gitar. Taki typowy rock progresywny na miarę Jethro Tull i I.Andersona – naszego rodzimego Krzaka i santanowskich solówek z lekkimi elementami jazzu .
Płyta która się ukazała została wydana dzięki staraniom Marcina Jacobsona i myślę ,że zasługuje na przesłuchanie i posiadanie jej w swojej domowej kolekcji .Takie utwory jak " Tęsknic nocna " Baśń o księżycowej karecie ‘’Afera’’ – to muzyka czarów " Mayones to jest to" - "Bonzo " ..."Trzecia łza od słońca " ‘’Słoneczna loteria (Ćma) Jeżdzcy smoków " to utwory rewelacyjnie opracowane aranżacyjnie Flet i skrzypce Mariana Narkowicza perkusja Zbyszka Kraszewskiego i solówki Andrzeja Kazimierczaka oraz bas nieżyjącego już Waldka Kobielaka brzmią tak ,że dziś niejedna kapela nie dorównuje im poziomem . Tamte czasy były trudne dla muzyków ,ale i muzycy byli chyba na innym "poziomie" niż niektórzy komercyjni obecnie piosenkarze i twórcy. Wszyscy muzycy CYTRUS `a pochodzą z Wybrzeża do dziś mieszkają w Sopocie -Gdyni –Trójmieście Współpracownikiem technicznym Grupy był Adam Bednarz mieszkający od 20 lat na terenie Niemiec.
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.