Kompozycje złożone są w jedną całość, której forma sprawia, że podczas koncertu pojawia się wiele możliwości do improwizacji, nieoczekiwanego rozwijania kompozycji i eksperymentowania z dźwiękiem, dzięki czemu każdy koncert staje się niepowtarzalny.
Połączenie muzyki progresywnej lat 70. z awangardą wprowadza słuchaczy w niepowtarzalny klimat.
Projekcja materiałów wizualnych, będąca nieodłącznym elementem koncertów, miksowana jest na żywo. Utrzymana jest w klimacie kina niezależnego, stylistyce Video Art-u i często w konwencji czarno-białego dokumentu. Są to fragmenty materiałów filmowych, obraz współczesnego świata, stare archiwalne taśmy video, fotografie.
W 2011 r. legendarna londyńska wytwórnia Chrisa Cutlera RéR MEGACORP (Recommended Records) wydała pierwszy album grupy pt. LIGHT COORPORATION Rare DIALECT. Album ten otrzymał bardzo dobre recenzje krytyków i redaktorów muzyki progresywnej, ale także awangardowej i jazzowej na świecie. Tu starano się przypisać grupie styl muzyczny określając go jako Avant-Prog. Opis sesji nagraniowej i użytego podczas niej sprzętu znaleźć można w tym miejscu.
Kolejny album wydany przez RéR Megacorp ukazał się już w roku 2012. Tym razem muzyka została zarejestrowana w przestrzeniach Wieży Ciśnień, a album Aliens From Planet Earth zaskakuje słuchaczy swoim brzmieniem. Muzycy celowo zarejestrowali inną muzykę od tej, którą usłyszeć można na Rare DIALECT, muzykę bardziej obrazową, momentami psychodeliczną, bardzo spokojną, improwizowaną i filmową. Pod tym samym tytułem wydano także DVD. Dodatkowe informacje znajdują się tutaj.
Light Coorporation z założenia nie zamyka się w jednej muzycznej szufladzie. Inspiracją są tu dokonania grup z lat 70., celem zaś jest poszukiwanie własnego brzmienia z dala od komercyjnego rynku.
Zredagował i opublikował Krzysztof Niweliński.
Źródło: LIGHT COORPORATION.