ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 22.02 - Warszawa
- 23.02 - Kraków
- 22.02 - Wrocław
- 23.02 - Poznań
- 24.02 - Bydgoszcz
- 25.02 - Warszawa
- 23.02 - Częstochowa
- 24.02 - Łódź
- 01.03 - Wrocław
- 24.02 - Wrocław
- 25.02 - Chorzów
- 01.03 - Kraków
- 07.03 - Wschowa
- 08.03 - Zielona Góra
- 09.03 - Szczecin
- 10.03 - Gorzów
- 24.02 - Przybysławice
- 25.02 - Poznań
- 27.02 - Łódź
- 29.02 - Łódź
- 29.02 - Wrocław
- 01.03 - Gdańsk
- 01.03 - Sopot
- 01.03 - Bydgoszcz
- 08.03 - Kraków
- 08.03 - Gdynia
- 09.03 - Warszawa
- 10.03 - Przeciszów
- 09.03 - Kraków
- 10.03 - Lublin
 

monografie

11.09.2016

ZESPOŁY PROG THE NIGHT 2016

ZESPOŁY PROG THE NIGHT 2016

W dniach 11 - 12 listopada w Łódzkim Domu Kultury (ul. R. Traugutta 18) odbędzie się druga edycja festiwalu PROG the NIGHT. Wystąpią czterej czołowi przedstawiciele art rockowego nurtu w Polsce (Leafless Tree, AnVision, Art Of Illusion, Retrospective) oraz trzy zespoły niewątpliwie aspirujące do tej czołówki (Backwards Runners, Muzozoic, Hegemmony).

BACKWARD RUNNERS - Zespół z Olsztyna  zakorzeniony wokół bardzo melodyjnych dźwięków rockowych, zawierających mnóstwo rozmaitych wpływów, także i progrockowych. Grupa istnieje od kilku lat, ale dopiero rok temu zadebiutowała na koncertowej scenie, i to od razu u boku tuzów! (Tune i Riverside). Obecnie zespół promuje swój debiutancki album "Another Day, Another Dream". Zwolennicy rockowej melancholii, ale także i chwilami dobrego rockowego pazura będą w siódmym niebie!

LEAFLESS TREE - łódzka formacja od wielu lat zaliczana do absolutnej czołówki polskiego rocka progresywnego. Zespół ma za sobą wiele koncertów u boku między innymi takich wykonawców jak: Fish czy Riverside. Zespół aktualnie jest już na finiszu prac nad albumem "Say Yes", z którego materiał będzie główną częścią podczas listopadowego koncertu. Muzyka popularnych Bezlistnych to wypadkowa fascynacji muzyką takich wykonawców jak: Genesis, Yes, Toto czy Marillion.

ANVISION - jeden z czołowych wykonawców nurtu prog-metalowego w naszym kraju. Zespół który także bardzo znany jest po za granicami Polski. Koncerty AnVision to zawsze bardzo intensywne spektakle rockowe, podczas których bardzo ważnym czynnikiem jest interakcja z publicznością. Obok ostrych, metalowo brzmiących partii zespół potrafi zagrać też bardzo subtelnie i melodyjnie co sprawia, że niemal każdy odbiorca w ich muzyce znajdzie coś dla siebie. W Łodzi będą promować swój najnowszy, wydany wiosną 2016 r. album "New World". Ich muzyka skierowana jest między innymi do fanów: Dream Theater, Queensryche, Fates Warning a także legendarnego Black Sabbath.

MUZOZOIC - łódzki zespół to realizacja idei, pomysłów i zamiłowań, jakie gromadziły się w muzycznej poczekalni Tomasza i Konrada Maryniaków oraz Łukasza Świderskiego w ciągu ostatnich 10 lat wspólnej pracy na scenie rockowej. Doświadczenie pozwoliło im na osiągnięcie swobody form i wolności przekazu, dzięki czemu słychać tu rockowe korzenie i jazzowe inspiracje, odrobinę klasyki w wykonaniu elektrycznego trio i echa nowoczesnych brzmień. Muzozoic to wyjście muzyków poza ich dotychczasowe ramy, strumień dźwięków prosto z serca bez stylizacyjnej obróbki. To przede wszystkim sposób na omijanie zbędnych ich zdaniem kompromisów twórczych.

HEGEMONY - założony 4 lata temu w Zabrzu zespół od samego początku oscylował wokół fascynacji muzyką Dream Theater czy Opeth. W związku z tym z pewnością kojarzony jest z nurtem prog-metalowym. Tym razem jednak chcą nieco zaskoczyć fanów i zaprezentować set akustyczny! Wplecione w niego elementy muzyki klasycznej i orientalnej z pewnością będą wielkim smaczkiem dla każdego odbiorcy. Obecnie zespół kończy pracę właśnie nad materiałem akustycznym który będzie miał swoją promocję między innymi na PROG the NIGHT.

ART OF ILLUSION - bydgoskiej formacji fanom polskiego prog-metalu raczej przedstawiać nie trzeba. To od jakiegoś czasu absolutna czołówka tego nurtu. Zespół złożony z pięciu znakomitych i świetnie wyszkolonych technicznie muzyków, którzy zapewniają najwyższe doznania sceniczne. Art Of Illusion to nie tylko znakomite popisy techniczne. To także fuzja dobrego smaku, melodii i muzycznego eksperymentu. Zespół obecnie kończy prace nad swym drugim albumem, którego materiałem z pewnością się z nami podzieli. Usłyszycie między innymi nowy singiel ("Devious Savior") który będzie zwiastunem nowego materiału. Nie zapomną też pewnie i o starszych kompozycjach.

RETROSPECTIVE - leszczyńska formacja to od ładnych paru lat jeden z wiodących zespołów polskiego progrocka. Grupa mająca za sobą mnóstwo koncertów nie tylko w Polsce ale i także za granicą to wielkie już sceniczne doświadczenie a także gwarancja znakomitych doznań muzycznych. Tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować muzykę tego zespołu. Polega ona na wpływach z wielu generacji muzycznych. Mamy tu bowiem elementy nie tylko progrockowe, ale także i post-rockowe, post-metalowe, grunge'owe itd. itd. Istna mieszanka wybuchowa! Nie zabraknie jej pewnie i na nowej płycie której materiał w większości posłuży za koncertowy set.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.